Na komoditní burze ČMKB byly uzavřeny kontrakty na 51 tisíc MWh elektřiny a plynu.

Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) byly ve 24. týdnu uzavřeny kontrakty na dodávku 51 tisíc MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 61 milionů korun.

Roční kontrakty elektrické energie s dodávkou pro rok 2026 se ve vysokém napětí obchodovaly za cenu 2606 Kč/MWh, v nízkém napětí uzavíraly s kurzem 2573 Kč/MWh.

Roční kontrakty elektrické energie s dodávkou pro rok 2027 v nízkém napětí končily obchodování na ceně 2300 Kč/MWh.

Roční kontrakty zemního plynu s dodávkou v roce 2026 uzavíraly obchodování v maloodběru s kurzem 1056 Kč/MWh, ve velkoodběru končily obchodování na ceně 912 Kč/MWh.

Dvouleté kontrakty zemního plynu s dodávkou na rok 2026 až 2027 se v maloodběru obchodovaly za cenu 902 Kč/MWh, ve velkoodběru končily obchodování na ceně 905 Kč/MWh.

Informoval o tom Miroslav Hájek, generální sekretář Českomoravské komoditní burzy Kladno.

Českomoravská komoditní burza Kladno vznikla v roce 1995 dle zákona č. 229/1992 Sb., o komoditních burzách a na základě státních povolení udělených Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem zemědělství.

Obchodování s energiemi organizuje ČMKB v samostatné sekci Energetická burza od roku 2002, která je tak první energetickou burzou v České republice, obchodování s dřívím organizuje od roku 2005 a trh s pohonnými hmotami od roku 2019. (sfr)