Centropol pokračuje ve snižování cen: Silovou elektřinu nabízí za 4,51 Kč/kWh.

Český dodavatel energií CENTROPOL ENERGY s účinností od 29. 5. snižuje cenu zemního plynu u produktu Bez závazku na 1 999 Kč bez DPH za MWh (s DPH 2 419 Kč/MWh). S účinností od 1. 6. k podobnému kroku přistupuje rovněž u elektřiny, kdy u produktu se stejným názvem Bez závazku nabízí cenu 4 510 Kč bez DPH za MWh (s DPH 5 457 Kč/MWh).

Pro výslednou cenu je k částkám nutno přičíst ještě poplatky za distribuci, pro oba produkty společnost poskytuje kontrakt na dobu neurčitou.

Úprava ceny se týká všech stávajících zákazníků s tímto produktem. Ti nemusejí vůbec nic dělat, cena za dodávku jim bude snížena automaticky. Avizované snížení cen je již několikáté v řadě. Centropol patřil k dodavatelům energií, kteří své ceny směrem dolů upravili již na začátku února.

Druhá úprava ve prospěch zákazníků následovala na začátku, resp., v polovině března a třetí v rychlém sledu s účinností k 13. dubnu. Nyní se tedy jedná o čtvrté zlevnění elektřiny i plynu z nabídky Centropolu, které letos ještě nemusí být poslední.

Hlavní produkt na dobu neurčitou Bez závazku Centropol zlevňuje již podruhé od začátku roku, atraktivní ceny mají i produkty společnosti s krátkodobou fixací.

„V cenovém srovnání našich produktů si věříme a ceny snižujeme, kdykoli to jde. Proto všem zájemcům o přechod k Centropolu už s nezávaznou nabídkou zdarma věnujeme chytrou zásuvku. S ní si mohou jednoduše ověřit skutečnou spotřebu vybavení své domácnosti,“ komentoval marketingový ředitel a člen představenstva Centropolu Jiří Matoušek aktuální snížení cen.

Doplnil další zákaznické benefity: „Naším cílem je, aby lidé za energie platili méně. Nabízíme lepší ceny a pro naše zákazníky jsme navíc vyjednali zajímavé zvýhodnění pro nákup spotřebičů Samsung nebo slevu 25 procent na nákup produktů chytré domácnosti značky Immax. U našich prověřených partnerů také zájemci o fotovoltaiku z řad našich zákazníků získají slevový bonus na instalaci,“ dodal.

Smlouva na dobu neurčitou, která má ze zákona tříměsíční výpovědní lhůtu, je v současné době z hlediska zákazníka výhodná. Je možné, že velkoobchodní ceny energií ještě mírně poklesnou a zájemci tak případně stihnou uzavřít novou smlouvu s fixovanou cenou ještě před topnou sezónou.

Fixované produkty je vhodné uzavírat na krátké období jednoho nebo maximálně jednoho a půl roku.

CENTROPOL ENERGY je český dodavatel energií s více než 20letou působností a silným finančním zázemím. Patří k nejrychleji rostoucím stabilním dodavatelům, v jeho péči je přes 290 tisíc odběrných míst z řad domácností, firem
i veřejných institucí.

Mezi lednem 2022 a 2023 zákaznické portfolio společnosti meziročně vzrostlo o téměř 4,5 tisíce odběrných míst. (sfr)