PREVENTADO přichází s novým systémem pro digitalizaci HR agendy.

PREVENTADO přichází s novým systémem pro digitalizaci HR agendy. Oblast vzdělávání a ochrany zdraví na pracovišti je velmi důležitou složkou HR agendy. Společnost PREVENTADO proto vyvinula zcela novou aplikaci Fabis, která podnikům výrazně zjednoduší proces správy agendy pracovnělékařských prohlídek, školení zaměstnanců a evidence pracovních úrazů.

„Systém Fabis má tři hlavní moduly a je navržený tak, aby firmám vyřešil kompletní agendu školení, lékařských prohlídek i pracovních úrazů. Aplikace obsahuje všechny zákonné povinnosti i termíny a personalisty na ně upozorňuje.“

„Automaticky připravuje náplň a frekvenci zdravotních prohlídek zaměstnanců podle kategorie jejich práce, generuje dokumenty k prohlídce, hlídá termíny a posílá notifikace. Dále systém obsahuje všechna zákonná e-learningová školení, ale usnadní i organizaci prezenčních školení.“

„A v neposlední řadě má Fabis online knihu úrazů, kde firma přehledně eviduje veškeré pracovní úrazy na jednom místě,“ vysvětlIL Tomáš Dombek, spolumajitel společnosti PREVENTADO.Aplikace prošla sedmiletým vývojem. Ten probíhal ve spolupráci s vývojáři, experty na uživatelskou přívětivost a samotnými firmami z různých oborů. Výsledkem je přehledný a intuitivní systém, který umožňuje podnikům digitalizovat HR agendu v oblasti vzdělávání a ochrany zdraví na pracovišti.

Fabis navíc společnost PREVENTADO neustále aktualizuje dle platné legislativy a má jednoduchou integraci s ostatními HR systémy.

Systém mohou využívat jak velké firmy o stovkách a tisících zaměstnanců, tak i menší a malé podniky nejrůznějších oborů.

„Fabis jsme vyvíjeli ve spolupráci s firmami, kdy jsme zapojili desítky klientů z různých oborů a společně hledali ideální způsob digitalizace HR agendy. Vzhledem k tomu, že se zabýváme ochranou zdraví a bezpečností na pracovišti už více než deset let, troufám si říct, že jsme odvedli velmi dobrou práci a firmám v této oblasti velmi ulevíme,“ dodal druhý majitel společnosti PREVENTADO, Radim Pektor.E-learning, lékařské prohlídky i pracovní úrazy spojuje velmi propracovaný systém notifikací. Fabis e-mailem či pomocí SMS zprávy upozorňuje na blížící se termíny nebo nesplněné povinnosti, text i design notifikací lze upravit dle potřeb firmy a je možné mít i přehled o tom, zda notifikace přišla nebo zda ji příjemce četl.

Aplikace má také špičkové zabezpečení dat, která leží v bezletové zóně s prověrkou od NBÚ.

Více informací naleznete na www.fabis.cz.

PREVENTADO s.r.o. je přední česká společnost zaměřená na oblast vývoje a implementace technologií a systémů k podpoře Health and Safety ve firmách a podnicích. Založili ji v roce 2010 zlínští podnikatelé a odborníci na ochranu zdraví Tomáš Dombek a Radim Pektor s cílem změnit způsob, jakým jsou v Česku poskytovány služby v této oblasti.

Vizí společnosti PREVENTADO je odstranit zbytečnou byrokracii, nesrozumitelné dlouhé směrnice a reporty, a přitom skutečně zlepšit zdravotní stav pracovníků v nejrůznějších oborech průmyslu a služeb. PREVENTADO provozuje síť ordinací pracovnělékařských služeb, laboratoř ergonomie a fyziologie práce, poskytuje služby BOZP a vyvinula vlastní aplikaci Fabis, která digitalizuje HR agendu v oblasti ochrany zdraví a vzdělávání.

Mezi uživatele jejích služeb se zařadily stovky v Česku působících firem, mezi nimi například Miele, Nestlé, Škoda Auto či Meopta. (sfr)