Výrobce výbušnin Explosia obnovila funkci generálního ředitele. Stal se jím Kamil Dudek. (Ilustrační foto).

Výrobce výbušnin Explosia obnovila funkci generálního ředitele. Stal se jím Kamil Dudek. Informoval o tom mluvčí Explosie Martin Vencl. Stávající člen představenstva Kamil Dudek byl do funkce generálního ředitele jmenován s okamžitou platností.

„Explosia má za sebou čtyři roky ozdravného procesu, kterým pardubického výrobce výbušnin provedlo tříčlenné představenstvo. Nyní, když se společnosti daří, chce dát svému vedení jasnou tvář,“ uvedl Vencl.

„Proto Explosia obnovuje post generálního ředitele, který má být vůdčí osobností všech šesti set zaměstnanců,“ dodal.

Explosia podle něho nyní prochází úspěšným obdobím, když za loňský rok utržila jednu a čtvrt miliardy korun a dosáhla zisku téměř 200 milionů Kč.

Vyvrcholilo tak čtyřleté období restrukturalizace a následné stabilizace společnosti, které mělo za cíl Explosii přivést do kondice.

„Toto období si vyžadovalo komplexní zapojení všech členů vedení, fungovali jsme jako tým a věříme, že jako tým budeme pracovat i nadále“, vysvětlil předseda představenstva Radomír Krejča.

Přesto se společnost rozhodla posunout se o něco dále.

„Pro tak významného hráče na trhu vývoje a výroby výbušnin, je bezesporu vhodné, aby měl v čele výraznou osobnost, neboť tím získá i tvář. Proto představenstvo společnosti na svém pondělním jednání rozhodlo o obnovení pozice generálního ředitele,“ zdůraznil Krejča.

Do této funkce byl proto s okamžitou platností jmenován stávající člen představenstva Kamil Dudek.

„S Explosií jsem spojil celý svůj dosavadní pracovní život, znám dobře její silné stránky, ale také místa, kde má rezervy. Věřím, že společnou prací jsme schopni dosáhnout nejlepších výsledků,“ prohlásil nově zvolený generální Dudek.

Kamil Dudek vystudoval Katedru teorie a technologie výbušnin na pardubické univerzitě a v roce 1997 nastoupil do Explosie. Od roku 2018 je také ředitelem Výzkumného ústavu průmyslové chemie a řadí se mezi největší odborníky na vývoj a výrobu výbušnin v naší zemi.

„Věříme, že právě on je správnou osobností se silnou vazbou na historii, současnost i budoucnost Explosie, a že přispěje k jejímu dalšímu rozvoji,“ vysvětlil důvod rozhodnutí Radomír Krejča. (sfr)