Společnosti EXCALIBUR ARMY a RESOURCE INDUSTRIES podepsaly kontrakt na výrobu stovek vozidel na podvozcích Tatra.

Společnosti EXCALIBUR ARMY a RESOURCE INDUSTRIES podepsaly kontrakt na výrobu stovek vozidel na podvozcích Tatra. Na veletrhu IDEX 2023 česká společnost EXCALIBUR ARMY patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a firma RESOURCE INDUSTRIES ze Spojených arabských emirátů (SAE) oznámily uzavření kontraktu ve výši až 77 milionů eur na výrobu a dodávky vozidel na podvozcích Tatra.

Nově uzavřený kontrakt mezi EXCALIBUR ARMY a RESOURCE INDUSTRIES umožní druhé jmenované společnosti vyrobit a dodat na trh ve Spojených arabských emirátech na dvě stě vozidel s podvozky Tatra pro vojenské i civilní účely. EXCALIBUR ARMY navíc v rámci kontraktu dodá vyprošťovací a odsunová vozidla Treva 30.Kontrakt také navazuje na předchozí zakázku na dodávku pancéřovaných vozidel Patriot II, která jsou na veletrhu IDEX 2023 k vidění na stánku firem holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a také v expozici firmy RESOURCE INDUSTRIES.

V návaznosti na oznámený významný kontrakt firmy EXCALIBUR ARMY a RESOURCE INDUSTRIES do budoucna počítají s další úzkou spoluprací. Obě společnosti v tomto smyslu podepsali letter of authorization, na jehož základě je RESOURCE INDUSTRIES držitelem exkluzivních práv na výrobu, distribuci a prezentaci vozidel na podvozcích Tatra Force pro Spojené arabské emiráty, včetně zajišťování servisních služeb a náhradních dílů.


TREVA 30.


RESOURCE INDUSTRIES bude vozidla na podvozcích Tatra montovat ve vlastním výrobním podniku přímo ve Spojených arabských emirátech, EXCALIBUR ARMY bude pro tento provoz zajišťovat dodávky CKD sad a některých konstrukčních podsestav.

Společnost EXCALIBUR ARMY patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP je českým výrobcem a prodejcem těžkých vojenských vozidel, náhradních dílů, zbraní, munice a dalšího vojenského vybavení. Zaměřuje se na vývoj, výrobu moderních pozemních pancéřovaných a speciálních vozidel, a dále na servis a modernizace pozemní vojenské techniky.

Firma má zákazníky po celém světě a spolupracuje s renomovanými světovými producenty bezpečnostních technologií.

Společnost RESOURCE INDUSTRIES se sídlem v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech je přední korporací působící v obranném sektoru na Blízkém východě, která nabízí širokou škálu produktů a služeb. Ty zahrnují výrobu, vývoj, výzkum a logistiku v oblasti vojenských vozidel, bezpilotních leteckých systémů, zbraní a speciálních elektronických zařízení.

Její tým odborníků vytváří komplexní obranné program přizpůsobené potřebám zákazníků po celém světě. (sfr)


Patriot II ve stánku CSG na IDEX 2023.