STV GROUP převzala obchodní zastoupení společnosti BENELLI ARMI SpA.

STV GROUP převzala obchodní zastoupení kompletního portfolia produktů společnosti BENELLI ARMI SpA. To se týká nejenom prodeje brokovnic značky Benelli pro zákazníky z řad ozbrojených sil České republiky, Policie České republiky a dalších silových složek, ale i dodávek náhradních dílů či poskytování servisu pro brokovnice Benelli pro tyto složky.

Společnost BENELLI ARMI je největším výrobcem bojových brokovnic na světě s globálním tržním podílem více než 20 %. Její zbraně jsou zavedené a používané u ozbrojených sil a silových složek států NATO i ve třetích zemích.

Zbraně jsou modulární, lze si vybrat brokovnice různých mechanismů, délky hlavní či kapacity zásobníku, spolu s pestrým portfoliem doplňků pro řešení ruzných taktických situací včetně tzv. „breachingu“.

Poloautomatická bojová brokovnice Benelli M4 byla v roce 2000 vybrána v náročném tendru amerických ozbrojených sil jako standardní platforma pro bojové brokovnice a pouze pro americké ozbrojené síly již bylo dodáno přes 40 000 těchto zbraní, a to včetně uživatelů z řad americké námořní pěchoty nebo speciální jednotky Rangers.

Tato platforma je standardní bojovou brokovnicí i dalších složek. Mezi uživatele se proto řadí francouzská GIGN, italské speciální síly, německá GSG9, švýcarské speciální síly nebo britské speciální síly (SAS, SBS, Royal Marines).

V roce 2019 Benelli uspělo v tendrech NATO Support and Procurement Agency na kompletní přezbrojení francouzské a portugalské armády a v roce 2022 dochází k přezbrojení australské armády právě na Benelli M4. Portfolio společnosti doplňují mimo jiné modely M3 s možností volby mezi poloautomatickým režimem a „pumpou“ nebo model Supernova („pumpa“).

Společnost STV GROUP je součást holdingu STV INVEST. Firma pokračuje v tradici speciální výroby, která byla zahájena roku 1920 založením „První vojenské muniční továrny“ v Poličce.

Produkce podniku se tehdy soustředila na výrobu ručních granátů a dělostřeleckého střeliva jako součást širšího plánu Československa na zvýšení vlastní obranyschopnosti. Konsolidací společností STV GROUP a Poličské strojírny v roce 2015 tak vznikl největší český výrobce munice.

Výrobní portfolio STV GROUP v současnosti zahrnuje náboje do ručních zbraní, ženijní, leteckou a velkorážovou dělostřeleckou munici, plastické trhaviny, ruční zbraně typu AK a protitankové zbraně RPG-7 a SPG-9.

Mimo to se STV GROUP zabývá ekologickou likvidací munice a patří mezi leadery v oblasti generálních oprav vojenské techniky a dodávek náhradních dílů jak na pozemní, tak na leteckou techniku. STV GROUP je dodavatelem Armády České republiky a agentury NSPA. (sfr)