ELTON hodinářská představila limitovanou edici hodinek PRIM TB LE jako poctu Baťovi.

Společnost ELTON hodinářská představila limitovanou edici hodinek PRIM TB LE jako poctu významnému podnikateli Tomášovi Baťovi. V balení hodinek je také originální sklo z Baťova památníku, které nese znázornění modularity. Hodinky jsou pro své nové majitele připraveny ve dvou vyhotoveních, a to v nerezu a platině. 

Výrobci tohoto modelu se stal inspirací Tomáš Baťa jako „jeden z nejlepších a v našich očích nikdy nepřekonaných českých manažerů“.

Firma uvedla, že Tomáš Baťa „představuje inspiraci, pokrok, houževnatost“.

Do elegantního společenského modelu hodinek firma vetknula symboly modularity spojené s Baťovým stylem.

Princip modularity považoval Tomáš Baťa za velmi důležitý ve svém životě osobním i pracovním. Při návrhu nového modelu proto designéři a konstruktéři často pracovali s grafickým znázorněním tohoto principu.

Nechali se také inspirovat barvami typickými pro Zlín, město, které Baťa v podstatě vybudoval a zásadním způsobem ovlivnil jeho historii.

„Jeho nadčasové myšlenky, poznámky o vnímání času, vizionářský styl a dokonale propracované řízení firmy nikdy neztratily na své hodnotě,“ uvedl výrobce ke svému novému modelu.S tím, že Gahurův stavební modul je umístěn na číselníku, víku i ručně šitém řemínku z dílny pana Matouše.

„Každým pootočením korunky noblesních společenských hodinek si můžete znovu a znovu připomenout odkaz muže, který je považován za největšího podnikatele a manažera české historie,“ uvedl výrobce.

Limitovaná edice bude vyrobena ve dvou provedeních. Sto kusů s nerezovým pouzdrem doplní exkluzivní desetikusová platinová série. (sfr)