Česká zbrojovka spoluotevřela první oficiálně schválené sportovně-profesionální střelecké centrum ve Francii. (Foto: Česká zbrojovka)

Česká zbrojovka spoluotevřela první oficiálně schválené sportovně-profesionální střelecké centrum ve městě Quimper ve francouzské provincii Bretaň. EG-CZ Academy, zcela nová multifunkční indoorová střelnice, vznikla ve spolupráci České zbrojovky a.s., předního výrobce ručních palných zbraní, a Erica Grauffela, ikony střeleckého sportu a devítinásobného světového šampiona ve střelbě podle pravidel IPSC.

Otevření proběhlo za účasti prezidenta francouzské střelecké federace Michela Baczyka, generálního tajemníka IPSC Alaina Jolyho a zástupců místní samosprávy a francouzských ozbrojených složek.

EG-CZ Academy sídlí ve speciálně pro tento účel vybudovaném objektu o celkové ploše 2 500 metrů čtverečních, z čehož je pro střelbu vyhrazeno úctyhodných 1 740 metrů čtverečních.

(Foto: Česká zbrojovka)

Návštěvníci mají k dispozici pět střelišť: tři pro IPSC, jedno pro volnočasovou střelbu a jedno pro klasickou terčovou střelbu.

Zájemci zde mohou trénovat střelbu na reaktivní i ocelové terče, IPSC střelbu a mají možnost absolvovat odborný výukový program se špičkovými instruktory, kteří jsou členy CZ Shooting Teamu. Ve výcvikovém areálu si rovněž mohou vyzkoušet střelbu z různých modelů zbraní.

Střelecký prostor EG-CZ Academy v Quimperu může současně využívat 50 střelců.

(Foto: Česká zbrojovka)

Těm je tu navíc plně k dispozici největší tahák a klíčová postava celého projektu – sám Eric Grauffel, který si na nedávném mistrovství světa 2022 IPSC Handgun World Shoot v Thajsku vystřílel zlato v divizi PRODUCTION a získal tak již devátý titul mistra světa!

EG-CZ Academy nabízí rovněž online kurz pro rekreační i soutěžní střelce od začátečníků až po pokročilé, s Ericem Grauffelem jako osobním instruktorem.

Kurz se skládá ze série videí, v nichž Eric odhaluje své techniky, které vyvinul a zdokonalil během více než 30 let soutěžení a díky nimž se stal nejlepším střelcem na světě v několika divizích praktické sportovní střelby.

(Foto: Česká zbrojovka)

(pel)