Telly: Zájem o televizní přenosy z mistrovství světa ve fotbalu je velký. (Ilustrační foto).

Zájem o televizní přenosy z mistrovství světa ve fotbalu je velký. Sledovanost ČT Sport i Nova Action narostla o stovky procent. Uvedl to televizní operátor Telly.

Průměrná sledovanost zápasů v základních skupinách na fotbalovém mistrovství světa v Kataru byla velmi vysoká. Podle statistik televizního operátora Telly stoupla sledovanost kanálu ČT Sport o 222 procent. V případě stanice Nova Action dokonce o 530 procent.

Nárůst sledovanosti obou kanálů vychází z dat týden před zahájením šampionátu (07. – 13. listopadu) v porovnání s prvních hracím týdnem (21. – 27. listopadu. Vždy jde o výsledky sledovanosti v hlavním vysílacím čase v 20:00 hodin.

Sledovanost kanálu ČT Sport vzrostla o 222 procent, v případě Nova Action dokonce o 530 procent. Dá se předpokládat, že další zápasy (čtvrtfinále, semifinále a finále) budou mít sledovanost ještě vyšší.

Šampionát v Kataru končí v neděli 18. prosince, kdy se od 16:00 odehraje finálový duel.

Zápasy právě probíhajícího Mistrovství světa ve fotbale sleduje v rámci operátora Telly zhruba stejný počet lidí jako v případě letošních utkání Plzně v Lize mistrů. MS v Kataru je zároveň dle statistik Telly 3x sledovanější než zápasy Ligy mistrů, ve kterých nehraje český tým nebo nejde o finálové duely.

Nejsledovanějším zápasem v základní skupině MS v Kataru byl duel Polsko – Argentina, následovaný zápasem Španělsko – Německo.

Přenosy z Mistrovství světa vysílá veřejnoprávní Česká televize společně s TV Nova. ČT během celého šampionátu nabídne 14 zápasů společně s Novou a dalších 32 utkání exkluzivně. Nova exkluzivně nabídne 18 zápasů.


5 nejsledovanějších zápasů základní skupiny:

30.11. 20:00             Polsko – Argentina     

27.11. 20:00             Španělsko – Německo          

4.12. 16:00               Francie – Polsko

28.11. 17:00             Brazílie – Švýcarsko  

28.11. 20:00             Portugalsko – Uruguay        


Televizní operátor Telly nabízí divákům v ČR služby internetové a satelitní televize. V jejich programové nabídce je kromě řady filmových, seriálových, zábavných i dokumentárních kanálů také atraktivní sportovní obsah na oblíbených kanálech Premier Sport 1 HD a Premier Sport 2 HD a na stanici Nova Sport 3 HD a Nova Sport 4 HD.

Ty obsahují například fotbalovou Champions League UEFA, německou Bundesligu, italskou Serii A, španělskou LaLigu, americkou NFL nebo zápasy UFC. Telly je také poskytovatelem pevného internetového připojení. Na českém trhu měli zákazníci možnost využívat služby pod označením DIGI již od roku 2006, značka Telly plynule navazuje na její dobré jméno. Telly je čistě českou společností, patří do skupiny LAMA ENERGY GROUP. (sfr)