Kaufland se umístil mezi TOP5 nejvýznamnějších firem v žebříčku Českých 100 nejlepších. (Ilustrační foto: Kaufland)

Společnost Kaufland opět prokázala, že patří mezi absolutní špičku, když v letošním ročníku prestižní ankety Českých 100 nejlepších obsadila 5. místo. Stejně jako v minulém roce se tak podle odborníků řadí vedle nejrenomovanějších značek jako ČEZ, Mattoni, Skupina Sev.en Energy či Sportisimo. Kaufland se, navíc jako jediný retailový řetězec, součástí elitní skupiny stal již počtvrté za sebou.

„Tohoto výjimečného ocenění si velmi vážíme a vnímáme ho především jako uznání všem našim zaměstnancům za jejich kontinuální pracovní úsilí a profesionalitu,” řekl Stefan Hoppe, generální ředitel obchodního řetězce.

Porota, která v již 27. ročníku soutěže organizované společností Comenius rozhodovala o nejlepších firmách v České republice, vyzdvihla mimo jiné společenskou a environmentální odpovědnost Kauflandu, který pravidelně a intenzivně pomáhá neziskovým organizacím a potřebným, výrazně se angažuje v potravinových sbírkách nebo v podpoře sportu, klade důraz na ochranu životního prostředí, trvale spolupracuje s lokálními dodavateli či podporuje množství komunitních projektů v regionech, v nichž působí.

Kaufland dlouhodobě prokazuje kvality také v personální oblasti, za což byl čtyřikrát v řadě vyhodnocen jako nejlepší zaměstnavatel.

Mimořádné pocty se dostalo rovněž člence vedení Kauflandu Kláře Beňačkové, která v rámci letošních Českých 100 nejlepších patří mezi osm žen oceněných titulem Lady Pro.

Ten je udělován dámám, které dokázaly skloubit mimořádné úspěchy v kariéře s rodinným životem.

Posláním soutěže Českých 100 nejlepších je v co nejširším spektru ekonomických aktivit ocenit podniky, které svým působením na trhu dosahují vynikajících a ojedinělých výsledků. (pel)