Německý Kaufland skrze drahotu základních potravin získal z kapes zákazníků dost peněz na to, aby pak mohl velkoryse přidávat svým zaměstnancům. (Foto: Kaufland)

Kaufland těží z pohádkových zisků plynoucích z prudkého zdražení ve svých obchodech a díky tomu se topí v penězích, ze kterých pak může hradit velkorysé zvyšování mezd svým zaměstnancům. Řetězec od 1. listopadu zaměstnancům s pracovní smlouvou zvýšil o 100 % víkendový příplatek. V lednu navíc zaměstnanci s pracovní smlouvou, kteří v Kauflandu k 31. 12. 2022 pracují alespoň jeden rok, obdrží jednorázový mimořádný příspěvek 6 000 korun.

„Na našich zaměstnancích nám záleží, a proto těmito kroky pokračujeme ve svém dlouhodobém trendu zvyšování mezd a nabídky zaměstnaneckých benefitů,“ řekl generální ředitel společnosti Stefan Hoppe.

Společnost před rokem rozšířila benefitní systém o Cafeterii, v níž zaměstnanci, kteří splňují pravidla pro připsání benefitních bodů, dostávají každoroční finanční příspěvek, který mohou využít na služby nebo volnočasové aktivity od téměř 13 tisíc dodavatelů.

Zaměstnanci s odpracovanými pěti a více lety mají k dispozici šest tisíc korun, zaměstnanci s kratším zaměstnaneckým poměrem tří tisíce korun.

Společnost Kaufland zvýšila od 1. března 2022 zaměstnancům mzdu průměrně o 4 procenta.

Další navýšení průměrně o 3 procenta pak má od 1. července 2022 většina zaměstnanců na pozici asistenta prodeje již zafixováno ve smlouvě.

Od března 2022 se o 7 procent zvýšila i hodinová odměna brigádníkům, rozšířila se řada firemních benefitů a vzrostla také minimální interní mzda.

Za svůj přístup a mnohočetné aktivity v personální oblasti získal Kaufland v uplynulých letech již čtyřikrát v řadě titul Top Employer.

Opakovaně potvrdil svůj status jednoho z nejžádanějších zaměstnavatelů v zemi. V loňském roce se také umístil mezi nejlepšími TOP10 firmami v České republice. (pel)