Novým generálním ředitelem Penta Hospitals International je Peter Lednický. (ilustrační foto: Penta Hospitals International)

Novým generálním ředitelem mezinárodního holdingu Penta Hospitals International (PHI) se stal od 1. října Peter Lednický. Jeho posláním bude pokračovat v dynamickém růstu a realizaci dlouhodobé strategie skupiny, jejímiž hlavními pilíři je bezvýhradná orientace na potřeby a spokojenost pacienta, získání pozice preferovaného zaměstnavatele a další směřování k integraci a provozní excelentnosti celé sítě nemocnic a poliklinik.

Peter Lednický přichází z pozice generálního ředitele společnosti Unilabs Slovensko.

Před 25 lety byl při zrodu společnosti Alpha medical, která se pod jeho vedením postupně stala největší laboratorní sítí ve střední a východní Evropě, v roce 2017 se pak stala součástí mezinárodní sítě Unilabs se sídlem ve Švýcarsku.

Tato inovativní společnost, která se věnuje laboratorní diagnostice, v minulosti vyrostla právě ve skupině Penta.

Peter Lednický se tak po letech strávených v mezinárodním prostředí vrací do skupiny zdravotnických projektů, ve kterých kdysi začínala jeho profesní kariéra.

Na pozici CEO PHI střídá Martina Hreža, který ukončil svoje působení v PHI na konci srpna.


Penta Hospitals International je největší mezinárodní sítí nemocnic a poliklinik ve střední a východní Evropě. Její součástí je 34 nemocnic a 31 poliklinik, také 26 zařízení pro dlouhodobě nemocné pacienty v České republice, Polsku a na Slovensku.

Pod značkou této sítě se dokončuje nová koncová nemocnice nové generace na bratislavských Borech.

Největší soukromá investice v sektoru slovenského zdravotnictví dosahuje hodnoty 240 miliónů eur. PHI má více než 13 tisíc zaměstnanců.

Penta je středoevropská investiční skupina, která byla založená v roce 1994. Je aktivní zejména ve zdravotnictví, finančních službách, výrobě, maloobchodu, v realitním developmentu a médiích.

Její portfoliové společnosti zaměstnávají více než 41 tisíc lidí, v roce 2021 dosáhla hodnota aktiv skupiny 12 miliard EUR.

Penta působí ve více než deseti zemích Evropy, svoje zastoupení má v Praze, Bratislavě a Varšavě. (pel)