Obchody Albert se nepřipravují v tuto chvíli snižovat teploty v prodejnách. (Foto: Albert)

Obchody Albert se nepřipravují v tuto chvíli snižovat teploty v prodejnách. Na prvním místě je pro ně komfort jejich zaměstnanců při práci a zákazníků při nakupování. Snižování spotřeby energií a energetické úspory ale hrají v současné situaci zásadní roli a jsou realizovány investičním programem na prodejnách. Snižování teplot na pracovišti přichází v úvahu až jako krajní řešení.

„Pro naše zaměstnance a zákazníky chceme zachovat komfortní prostředí pro práci i nákupy, proto jsme se rozhodli ve stávající situaci zachovat teploty v našich prodejnách na stejné úrovni. Snižování spotřeby energií ale vnímáme jako zcela zásadní. V současnosti zintenzivňujeme náš investiční program do úsporných opatření. Energetických úspor dosahujeme například instalací chladícího nábytku s dveřmi, zakrytím mrazících boxů a výměnou svítidel za LED a dalších technologií v potravinářském chlazení,“ uvedl Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

„Využíváme také chytrá čidla, která hlídají dodržování správných teplot, a kromě úspory energie jsou také zárukou kvality potravin. Rozsáhlý program modernizace prodejen jsme nastartovali již před několika lety. Každá modernizovaná prodejna ušetří až 35 % energií ve srovnání se stavem před rekonstrukcí,“ dodal Mareček. (pel)