Prezidentský kandidát Tomáš Březina rozběhl ostře kritickou kampaň proti firmám ČEZ a VEOLIA.

Prezidentský kandidát Tomáš Březina rozběhl ostře kritickou kampaň proti firmám ČEZ a VEOLIA. Heslem jeho kampaně je slogan: „ČEZ je protičeská brutální organizace!“. Firmu VEOLIA napadl s tím, že v Česku dodává vodu zákazníkům dráž, než za kolik ji dodává v Paříži.

„Česká republika nakupuje elektřinu osmkrát dráž společností ČEZ, než za co ji tato společnost vyrobí,“ tvrdí Březina ve videoklipech, které v rámci své prezidentské kampaně prezentuje na internetu.

„Neříkáme si pravdu – proč máme drahou energii? Proč se tento problém neřeší? A když se řeší, tak se řeší pouze následky a nikoli příčiny. Přitom ČR vyrábí dostatek energie, dokonce větší množství, než celá sama spotřebuje, a to velmi levně ve svých elektrárnách,“ tvrdí Březina v kampani.

Březina: „ČEZ je protičeská brutální organizace!“.

„Jsme přítomni na evropské burze energií v německém Lipsku, tam musíme díky tomu prodávat papírově vyrobenou levnou elektřinu proto, abychom si jí následně osmkrát dráž pro ČR – pro průmyslové podniky a pro občany nakoupili,“ krtizuje Březina.

„Je to absurdní, je to bizarní, je to obchodní zločin ČR vůči firmám a vůči občanům. ČEZ tuto absurdní situaci neřeší.“

Vůči ČEZu dokonce Březina používá na sociálních sítích slogan „ČEZ je protičeská brutální organizace!“.Drahá voda od VEOLIE

Březina ve svých videoklipech napadá také „vodařskou“ firmu VEOLIA za vysoké ceny v České republice.

„Chlumec nad Cidlinou a řada dalších českých měst mají dražší vodu, než ji má Paříž. Ještě jednou: Paříž, světová metropole, město luxusu, bohatství. Mnoho, mnoho milionů lidí, kteří tam žijí, mají levnější vodu, než má Chlumec nad Cidlinou v Čechách,“ uvádí Březina. Na jiném místě uvádí, že i voda v Táboře je dražší než v Paříži.

Obě vodovodní soustavy provozuje a účtuje si ceny stejná nadnárodní společnost, francouzská, jménem VEOLIA.

„Česká republika je fakticky zkolonizovaná nadnárodními firmami, potažmo jejich mateřskými státy. A čeští občané, bohužel, podporují prosperitu a růst dvakrát až pětkrát bohatších států, které žijí v našem sousedství, i vzdálenějším sousedství?ů uvedl Březina.

„Nikdo z odpovědných, města, kraje, vlády, s touto situací nic nedělají. Nic neřeší,“ dodal.
Česká republika je podle Březiny v rukou cizích firem, respektive cizích států a cizích peněz.

„Ať už se podíváme na klíčové firmy typu banky, kde drtivá většina bankovních institucí, je zcela v zahraničních rukou.
Česká spořitelna není česká spořitelna, ale rakouská spořitelna. ČSOB je belgická banka. Komerční banka je francouzská banka,“ podotkl Březina.

„Všechny peníze, které i my všichni tady vyděláme, vy vyděláte, jdou do Francie, do Rakouska. Jsou to stovky miliard, za které se dá postavit mraky dálnic, zleva doprava, ze shora dolů, a tyto prostředky odplynou vlastníkům těch konkrétních zahraničních bank.“

„Leckdo tvrdí, že jsme na tom skvěle a že například doháníme ekonomiku Německa. Není to pravda. Žít v zemi, která je dvakrát chudší než sousední Rakousko, a živí přitom Rakušáky, to je prostě šílenost,“ konstatoval Březina v rámci své prezidentské kampaně.

Březina v roce 1990 založil v Rybnici u Plzně na zelené louce společnost BEST, která vyrábí betonové stavební prvky. V této společnosti byl jediným vlastníkem a statutárním ředitelem do roku 2021, kdy firmu prodal.

V roce 2007 vyhrál anketu o nejlepšího podnikatele roku ČR. (sfr)


Více o tématu čtěte ZDE:

Cena elektřiny na evropské burze v Lipsku poprvé překročila 700 eur za jednu MWh

Do boje o Hrad jde betonářský král Březina: Jako prezident ČR chce bojovat s byrokracií

Uchazeč o Hrad Tomáš Březina chce provést druhou transformaci ekonomiky v Česku