Zákazníci odhlasovali: Tesco podpoří více než 3 miliony korun projekty v 70 regionech. (Ilustrační foto)

Zákazníci Tesco hlasováním na prodejnách rozhodli o vítězích 11. kola grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Do závěrečného hlasování bylo vybráno 210 veřejně prospěšných projektů napříč Českou republikou. Celkově Tesco rozdělí 3,15 mil. Kč mezi 70 vítězných projektů, které jsou dle názoru zákazníků nejprospěšnější pro místní komunity.

Částka pro výherce je v letošním roce navýšena na 45 tisíc korun. Soutěžící projekty se zaměřují například na podporu a vzdělávání dětí, zdravotně znevýhodněné občany, rodiny nebo sociálně slabší obyvatele, na realizaci volnočasových aktivit z oblasti kultury a sportu, podporu životního prostřední či obnovu místních tradic.

„Jsme moc rádi za zájem a podporu ze strany zákazníků i zapojených organizací, 1,8 milionu odevzdaných hlasovacích žetonů jasně ukazuje, že se Češi zajímají o prostředí, ve kterém žijí,“ uvedla Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku.

Celkově Tesco na podporu komunit v České republice již věnovalo 46 890 000 korun, které rozdělilo mezi 2 230 veřejně prospěšných projektů. Další grantovou výzvu chce vypsat ještě letos.

„Kvůli složité ekonomické situaci ve společnosti je náš závazek být dobrým sousedem v okolí našich obchodů o to potřebnější,“ dodala Navrátilová.

V 11. kole grantového programu Tesco obdrželo 391 projektových žádostí. Do zákaznického hlasování postoupilo 210 z nich na základě hodnocení odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti, která prověřuje transparentnost, udržitelnost a pozitivní dopad projektů na lokální komunitu.

Projekty bojovaly o přízeň zákazníků v 70 regionech v období od 11. července do 7. srpna 2022.

Grantový program Nadačního fondu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ podporuje již od roku 2016 veřejně prospěšné projekty neziskových a příspěvkových organizací po celé České republice. Tesco tento rok v návaznosti na grantový program zorganizuje Komunitní den, který proběhne ve středu 7. září před OC Eden v Praze.

Na akci proběhne předání šeků vítězným projektům z okolí Prahy a dobročinné organizace z minulých kol si připraví soutěže a hry pro děti a více veřejnosti přiblíží, čím jejich projekty přispívají okolí.

„Velmi oceňujeme aktivity Nadačního fondu Tesco, který zvláště v současné složité ekonomické situaci pomáhá nevládním organizacím udržet prospěšné aktivity pro komunity i znevýhodněné občany.“

„Projekty posilují sociální soudržnost a solidaritu, tedy základní hodnoty vyspělé občanské společnosti a je skvělé, že toto vnímají i zákazníci, kteří se každoročně hlasování účastní. Za NROS gratulujeme všem vítězným projektům a těšíme se na jejich realizaci,“ dodala Taťána Plecháčková, ředitelka NROS.

S přehledem všech 70 dobročinných projektů, které se budou na lokálních úrovních realizovat, a jejich umístěním v 11. kole „Vy rozhodujete, my pomáháme“, se může veřejnost seznámit přímo na stránkách projektu. (sfr)