Penny market působí na českém trhu 25 let. Na počátku roku prodejní síť překročila hranici 400 prodejen. (Foto: Penny)

Penny market působí na českém trhu 25 let. Firma dále expanduje. Na počátku roku prodejní síť překročila hranici 400 prodejen. V prvním čtvrtletí roku otevřelo pro zákazníky tři nové prodejny, nyní pokračuje příprava a výstavba na dalších místech České republiky.

Už v červnu se mohou těšit obyvatelé Českého Krumlova. Na ulici 5. května zde PENNY staví jednu ze svých atypických prodejen tak, aby co nejpřirozeněji zapadla do atmosféry jednoho z nejkrásnějších českých měst.

„Ve spolupráci s památkáři a místní samosprávou jsme s našimi architekty vytvořili koncept, který plně respektuje lokalitu tohoto nádherného města a nenásilně zapadá do stávající zástavby. Prodejna je rozdělena do dvou objektů a bude tak působit jako dvě menší stavby,“ uvedl Václav Šíma, vedoucí stavebního oddělení.

Při stavbě byly využity tradiční stavební materiály, jako například pálené tašky, štukové omítky a měděné oplechování. Současně ovšem bude prodejna technologicky vybavena podle nejaktuálnějších požadavků, jako je například vytápění/chlazení pomocí tepelných čerpadel, využití zbytkového tepla z potravinářského chlazení, vzduchotechnika s vysokým stupněm rekuperace, a tak dále.

Foto: Penny

Další prodejnou, na níž se mohou lidé těšit, je prodejna v Charvátské Nové Vsi, kde už je výstavba v plném proudu. Tato stavba bude zajímavá tím, že kombinuje klasické zdivo a dřevo jako střešní konstrukci.

V těchto dnech již také PENNY zahájilo stavbu základové desky v Zásmukách, v nejbližších dnech pak začnou stavby v Hlučíně nebo Přibyslavi.

„Pro nás je tento rok výzvou. Samozřejmě proces výstavby je velmi složitý, to zná asi každý, kdo někdy stavěl, ale plánujeme otevřít až 15 nových prodejen. Na řadě míst pak realizujeme skutečně unikátní projekty, ať už je to Český Krumlov nebo Charvátská Nová Ves, a to jak z pohledu architektonického, tak použitých materiálů,“ řekl Šíma.

„Jdeme cestou, kdy je naším cílem ještě více využívat přírodní a tradiční materiály, které kombinujeme s nejmodernějšími úspornými a ekologickými technologiemi. To znamená, že i letos vybavujeme prodejny, a to jak nové, tak modernizované, kromě jiného fotovoltaikou, tepelnými čerpadly, úspornými chladicími systémy, LED světly, a tak dále,“ dodal.

Do konce roku by se nových prodejen měli dočkat mimo jiné také obyvatelé Prahy nebo Skutče.

Kromě výstavby nových prodejen se PENNY letos soustředí na dokončení modernizace celé své sítě.

Na novou moderní podobu se mohou již v průběhu května těšit zákazníci například v Novém Bydžově, Duchcově, Kopřivnici, Varnsdorfu či v Rosicích.

Do rozvoje a modernizace své sítě investuje PENNY od roku 2017 více než 1,5 miliardy korun. Do konce roku 2022 pak plánuje mít více než 410 prodejen a modernizovanou celou obchodní síť. (pel)