První ze společných investic PPF Real Estate a Karlín Group je rezidenční projekt Simply Holešovice. (Ilustrační foto)

PPF Real Estate spolu s Karlín Group vstupuje na trh rezidenčního developmentu v Praze. PPF Real Estate Holding pokračuje v oborové a regionální diverzifikaci. Ve spolupráci s renomovanou společností Karlín Group vstupuje realitní divize skupiny PPF na trh rezidenčního developmentu v ČR.

„Skupina PPF velmi dbá na vyváženost svých investic. O totéž nám jde v realitním byznysu. Po rozšíření našich aktivit v Rumunsku na developerský trh v segmentu komerčních nemovitostí jsme hledali další příležitosti právě v developmentu. Volba padla na rezidenční nemovitosti v České republice, kde jsme zatím byli spíše obezřetní,“ uvedl Jiří Tošek, CEO PPF Real Estate.

„K rozhodnutí nám pomohla možnost spolupracovat s developerem Karlín Group a využít tak zkušenosti této zavedené společnosti,“ dodal.

Dohoda mezi PPF Real Estate Holding a Karlín Group v současnosti zahrnuje development společných projektů v přípravné fázi, jejichž celkový objem investic dosáhne 4 miliard korun.

„Ve skupině PPF máme spolehlivého a vysoce profesionálního partnera pro realizaci našich připravovaných projektů, které se neomezují už jen na pražskou čtvrť, jež dala naší skupině jméno,“ prohlásil Serge Borenstein, spoluzakladatel a akcionář Karlín Group.

„Těšíme se na společný byznys s přední investiční skupinou, která má rozsáhlé globální zkušenosti napříč segmenty trhu, včetně realitního,“ podotkl dále.

První ze společných investic PPF Real Estate a Karlín Group, která už má konkrétní obrysy, je rezidenční projekt Simply Holešovice, v blízkosti nádraží Bubny. Po dokončení, očekáváném v horizontu několika let, nabídne projekt Simply Holešovice více než 200 bytů a nájemních jednotek v této dynamicky se rozvíjející pražské čtvrti. (sfr)