V nejnovějším průzkumu preferencí pro volby do Sněmovny vede Babišovo ANO s 27 procenty. (Ilustrační foto: redakční koláž)

V nejnovějším průzkumu preferencí pro volby do Sněmovny vede Babišovo ANO s 27 procenty. Druhá je koalice Spolu. Koalice Pirátů a STAN je těsně třetí. Do Poslanecké snwěmovny by se podle volebního modelu agentury Median dostalo ještě Okamurovo SPD a KSČM.

Volby do Poslanecké sněmovny by podle modelu agentury Median v srpnu letošního roku vyhrálo hnutí ANO, které by získalo 27 procent.

Druhá by skončila koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) s 21 procenty hlasů. Jen těsně za ní je o půl procentního bodu koalice Pirátů a STAN, kterou by podpořilo 20,5 procenta voličů.

Do Sněmovny by se dostalo i Okamurovo hnutí SPD s 9% podporou a také komunisté se ziskem 6 procent.

SPD si oproti začátku prázdnin polepšilo o dva procentní body. Podpora ANO v porovnání s červencovým průzkumem vzrostla o 1 procentní bod. Koalici Spolu klesla podpora o půl bodu. Pirátům a STAN se podpora o půl procentního bodu zvýšila.

ČSSD by se do sněmovny nedostala.


VOLEBNÍ MODEL MEDIAN, srpen 2021

Zdroj: Median


Hnutí Přísaha Roberta Šlachty, které v červencovém průzkumu agentury Median skončilo před KSČM i před ČSSD se v srpnu propadlo na sedmou příčku se 4% podporou. Do Sněmovny by se nedostalo.

Podle Medianu to může souviset s malým voličským jádrem, a tedy i nestabilitou voličů.

Průzkumu se v době od 1. srpna do 2. září zúčastnilo na 1050 respondentů starších 18 let. K volbám by v srpnu podle Medianu přišlo 66 procent voličů, což by znamenalo vyšší volební účast než při posledních volbách v roce 2017. (sfr)