Přehled nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě za uplynulý týden (7. – 13. listopadu 2020).

Týdenní přehled byznysových zpráv. Souhrn nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě za uplynulý týden (7. – 13. listopadu 2020).


Jágrův hokejový klub se spojil s Kauflandem

Kladenský hokejový klub, jehož majitelem je Jaromír Jágr, získal za sponzora obchodní řetězec Kaufland. Ten by se měl postarat o největší díl rozpočtu hokejového klubu. Spolupráce byla uzavřena na rok. Při postupu kladenského klubu do nejvyšší hokejové ligy se partnerství Kauflandu prodlouží na čtyři roky.

McDonalds příští rok uvede rostlinný burger

Fastfoodový řetězec McDonalds v příštím roce uvede novinku. McPlant má být složen ze speciální rostlinné směsi. Ta by měla chuťově připomínat nejen hovězí, ale také kuřecí maso.

Google zpřísní pravidla pro zálohování dat

Firma Google nabízí bezplatný 15 GB prostor pro ukládání dat. Díky několika výjimkám bylo možné ukládat data i nad tímto limitem. Od poloviny příštího roku se ale pravidla zpřísní. Do 15 GB limitu se budou započítávat i fotky a videa v nízké kvalitě.

Smartwings, ČSA i Aeroflot dluží svým klientům peníze

Kvůli koronavirové krizi musí letecké společnosti vyřizovat žádosti o vrácení peněž. Na své peníze za zrušený let čeká každý pátý klient, který letenky zakoupil přes největší tuzemské prodejce. Ti se obávají, že společnosti peníze letos nevrátí.

Walmart testuje rozvoz autonomními vozidly

Americký obchodní řetězec Walmart uzavřel dohodu se společností Cruise. Ta vyvíjí samořiditelná vozidla. V rámci pilotního programu tak budou testovat rozvážku zboží pomocí autonomních aut. Během testování ale za volantem bude sedět zaměstnanec. Ten by měl v případě problému se samořiditelným autem zasáhnout.

Bitcoin je nejdražší za více jak 2,5 roku

Cena nejznámější kryptoměny vzrostla od letošního roku na dvojnásobek. Po skoro třech letech překročila 16 tisíc dolarů (358 tisíc korun). Bitcoinu pomohly stimulační opatření. K těm vlády přikročily pro podporu ekonomiky v době koronavirové krize.

Výroba Škody Kodiaq zůstane v ČR

Výroba SUV Škoda Kodiaq bude nadále probíhat v Kvasinách na Rychnovsku. Dříve se spekulovalo o přesunu výroby do Německa. Nadále se bude vyrábět i Fabia ve verzi combi.

Evropská komise zahájila řízení s Amazonem

Kvůli porušování pravidel hospodářské soutěže zahájila Evropská komise řízení s americkou internetovou společností Amazon. Podle EK Amazon neoprávněně používá data obchodníků, kteří přes něj prodávají své zboží. Tím získává nespravedlivou konkurenční výhodu.

Do Sazky investují fondy Apollo

Do nově založené společnosti Sazka Entertainment vloží 500 milionů eur (přibližně 13,3 miliardy korun) globální investiční fond Apollo. Tím se stane Sazka Entertainment stoprocentním vlastníkem sázkové společnosti Sazka Group. Většina z investic fondů Apollo bude využita k investicím do loterijního byznysu v Evropě i USA.

On-line nákupy jsou na vzestupu

Kvůli pandemii koronaviru začali lidé spoléhat na nákupy na internetu. Rostoucí tržby z on-line prodejů zaznamenaly e-shopy s potravinami i stavebními materiály. Podle průzkumu společnosti CBRE lidé uvádí, že v nákupech na internetu budou pokračovat i nadále.