Facebook smazal video amerického prezidenta Donalda Trumpa. To Twitter sice video ponechal na síti, ale zakázal Trumpovi tweetovat do doby, než video smaže.

Americký prezident Donald Trump má další problém se sociálními sítěmi. Sdílel totiž video, ve kterém hovořil, že děti jsou imunní vůči koronaviru. Sociální sítě Trumpovy výroky vyhodnotily jako dezinformace. Twitter proto zakázal prezidentovi přidávat tweety do doby, než příspěvek smaže. To Facebook byl radikálnější a video rovnou smazal sám. 

Upozornil na to server Eurozprávy.cz.

„V záběru je zmiňováno, že existuje skupina lidí, kteří jsou vůči covidu-19 imunní, což je porušením našich zásad komunity, pokud jde o šíření dezinformací ohledně koronaviru,“ uvedl mluvčí společnosti Facebook Andy Stone pro americkou televizní stanici CNN.

Společnost navíc upozornila, že to není poprvé, kdy musela zasáhnout vůči postům amerického prezidenta.

Twitter sice video ponechal na síti, ale Trump nesmí přidávat žádné příspěvky, dokud video nebude smazáno.

Trump na sociálních sítích sdílel video z jeho interview v televizi, ve kterém se zabýval imunitou dětí proti koronaviru. Mimo jiné zmínil, že školy by se měly otevřít, protože děti jsou vůči nemoci takřka imunní, a proto s ní nemají problém.

Minulý týden přitom Twitter omezil nejstaršího syna amerického prezidenta Donalda Trumpa juniora. Na 12 hodin mu zakázal zveřejňovat příspěvky poté, co sdílel video o přínosech antimalarika hydroxychlorochin proti koronaviru. (pel)