Vláda bude z veřejných zdrojů každému dospělému obyvateli hradit lázeňskou slevu ve výši 4 tisíce Kč. (Ilustrační foto: redakční koláž)

Vláda ČR pošle občany Česka do tuzemských lázní. Z veřejných zdrojů chce každému dospělému zaplatit lázeňskou slevu ve výši 4 tisíce Kč. Vláda k tomu schválila vouchery na úhradu pobytu a procedur v lázních. Podmínkou získání „státní lázeňské slevy“ je, že dotyčný v lázních stráví minimálně šest nocí a vybere si pět procedur. 

Lázeňskou slevu mohou od července využít lidé, kterým již bylo 18 let a platí si zdravotní pojištění.

Ministryně pro místní rozvoj za ANO Klára Dostálová prý zatím počítá s tím, že program bude platit pro lázeňské pobyty do konce letošního roku.

Vláda původně mluvila o poukazu za 10 tisíc korun na jakýkoliv typ dovolené. Tento návrh však nepodpořili zaměstnavatelé.

Vouchery na pobyt v lázních budou moci získat zájemci od 1. července například prostřednictvím webových stránek ministerstva pro místní rozvoj. Slevy však nebude možné sčítat.

Ministerstvo připravuje ke schválení také podporu pro hotely, které byly uzavřeny kvůli koronavirovým opatřením. Z programu COVID – ubytování by hotely mohly dostat 200 až 400 korun na pokoj a noc, oznámila Dostálová. (sfr)