Messi i letos suverénně kraluje soutěži o nejlepšího střelce evropských ligových soutěží. Mbappé je průběžně druhý.

Argentinský fotbalový útočník Lionel Messi je nadále neohroženým lídrem pořadí aktuálního ročníku soutěže o Zlatou kopačku pro nejlepšího ligového kanonýra působícího v Evropě. Barcelonský hráč suverénně míří za obhajobou loňského vítězství. Na druhém místě je zatím „Pařížan“ Kylian Mbappé.

Messi v aktuálním ročníku 2018 / 2019 skóroval v La Lize 33-krát a má celkem 66 bodů.

Druhý v pořadí je Francouz ve službách Paris St. Germain Kylian Mbappé s 27 góly (54 bodů).

Na děleném třetím místě se nacházejí hned tři hráči: italský fotbalista Fabio Quagliarella hájící barvy Sampdorie Janov a společně s ním i dva Poláci: Krzysztof Piatek (AC Miláno) a Robert Lewandowski (Bayern Mníchov).

Všichni tři dosud nastříleli 21 gólů.

„Nováčkem“ v první desítce průběžného pořadí Zlaté kopačky je Mbaye Diagne – senegalský rodák ve službách istambulského klubu Galatasaray dal už 26 gólů (tedy více, než trojice fotbalistů před ním), ale v nejvyšší turecké soutěži doplácí na nižší koeficient 1,5 (který mu celkem přisuzuje „jen“ 39 bodů; 26×1,5 = 39).

Čtyřnásobný držitel Zlaté kopačky Cristiano Ronaldo je aktuálně až na dělené 9. pozici s 19 góly (38 bodů).

Messi v loňské sezóně nastřílel 34 ligových gólů a po páté získal Zlatou kopačku, čímž překonal rekord Cristiana Ronalda.

Messi tak stojí na prahu šestého úspěchu a dá se předpokládat, že letos nastřílí ještě více gólů, než v předchozí sezóně. Messiho FC Barcelona vede suverénně španělskou ligu, do jejíhož konce ještě katalánskému týmu zbývá odehrát 7 zápasů. (sfr)

Aktuální pořadí soutěže o Zlatou kopačku pro nejlepšího ligového kanonýra působícího v Evropě v sezóně 2018 / 2019 (stav ke dni 8. 4. 2019):

1. Lionel Messi (Arg. / FC Barcelona) 66 bodů
2. Kylian Mbappé (Fr. / PSG) 54
3. Fabio Quagliarella (It. / Sampdoria Janov) 42
Krzysztof Piatek (Pol. / FC Janov a AC Miláno) 42
Robert Lewandowski (Pol. / Bayern Mníchov) 42
6. Luis Suárez (Urug. / FC Barcelona) 40
Duván Zapata (Kol. / Atalanta Bergamo) 40
8. Mbaye Diagne (Seneg. / Kasimpasa a Galatasaray) 39
9. Cristiano Ronaldo (Portug. / Juventus Turín) 38
Sergio Agüero (Arg. / Manchester City) 38


Nejlepší světové fotbalové soutěže mohou diváci v České republice sledovat v přímých přenosech španělské La Ligy, italské Série A, anglické fotbalové Premier League i německé Bundesligy na DIGI TV.