Šéf pražských muslimů vyzval všechny muslimy v České republice k tomu, aby se ozbrojili. Prý jim s tím pomůže....

Předseda pražských muslimů Leonid Kušnarenko ve videu zveřejněném na sociální síti nabádá všechny muslimy v České republice, aby si udělali zbrojní průkaz a vyzbrojili se. Učinil tak pár dní  po masakru na mešity v novozélandském městě Christchurch. Česká muslimská obec se od jeho vyjádření distancovala. 

„Ve světle posledních tragických událostí informuji všechny naše členy, hlavně muže, všechny, kteří mají zájem si udělat zbrojní průkaz, ozbrojit se kvůli ochraně zdraví a majetku, obraťte se na mě a já vám s tím pomůžu,“ vybízel Kušnarenko ve videu.

Reagoval tak na teroristický útok v mešitách na Novém Zélandu, při kterém zemřelo pět desítek věřících.

„Ve Spojených státech Amerických se lidé běžně ozbrojují a muslimové tam dělají i ostrahu mešit. V tom bychom se měli inspirovat, protože jak je vidět, v islamofobní vlně jsou někteří lidé schopni vzít zbraň a jít střílet. Udělat ostrahu mešit je můj nápad, určitě se to některým bratrům a sestrám líbit nebude, protože mají jiný směr, ale já nechci být pasivní a čekat až terorista vtrhne do mešity,“ pokračoval Kušnarenko.

Prohlášení / pro bratry / ZP

Posted by Леонид Кушнаренко on Sunday, March 17, 2019

Ústředí muslimských obcí se od jeho vyjádření distancovalo.

„Činnost představenstva Muslimské obce v Praze v čele s předsedou  Kušarenkem byla omezena z důvodu stížnosti na korektnost voleb, ve kterých bylo představenstvo zvoleno. Ústředí muslimských obcí takto rozhodlo až do skončení vnitřního vyšetřování, které by mělo celou situaci objasnit,“ uvedlo.

Doplnilo, že jakákoliv prohlášení nebo jednání členů představenstva včetně Kušnarenka nereprezentují názory muslimů žijících v Praze nebo v ČR.

Kušnarenkův vzkaz odsoudil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Předpokládá, že se do věci vloží policie.

Hamáček v souvislosti s teroristickými útoky už dříve uvedl, že policie nebude tolerovat žádné projevy souhlasu s terorismem, extremismem nebo podněcování nenávisti, ke kterému dochází v této souvislosti na sociálních sítích.

Policisté už prověřují, zda se někteří občané ČR, především na internetu a sociálních sítích, nedopustili schvalování tohoto trestného činu.

Hnutí SPD Tomia Okamury Hamáčka obvinilo, že zastrašuje občany a zneužívá své postavení, aby v Česku prosadil islamizační politiku.

Více k tématu čtěte zde:

Hamáček zastrašuje občany, aby islamizoval Česko, varovala Okamurova SPD

Policie chce v Česku stíhat občany za komentáře masakru v mešitách na Novém Zélandě

(pel)