Petra Kvitová vypovídala u soudu o přepadení: Všude byla spousta krve, řekla. (Ilustrační foto)

Tenistka Petra Kvitová popsala u Krajského soudu v Brně napadení, ke kterému došlo v prosinci 2016 v jejím bytě. Obžalovaný třiatřicetiletý Radim Žondra jí oklamal, když jí měl říct, že přišel na revizi kotle. Během chvilky však měla slavná tenistka nůž na krku. 

S obžalovaným se Kvitová odmítla setkat, proto vypovídala v oddělené místnosti.

Muž podle ní u dveří řekl, že přišel kvůli revizi kotle, Kvitová mu ale odpověděla, že kotel nemá. Následně jí sdělil, že přišel kvůli teplé vodě.

„Pustila jsem ho dovnitř a šla jsem mu naproti. V bytě jsem mu řekla, že mám dvě koupelny, a šli jsme do té větší. Chtěl mně, abych zapnula teplou vodu, tak jsem ji zapnula, a pak jsem měla nůž na krku. Chytila jsem ho oběma rukama a levou rukou jsem chytla čepel,“ popsala Kvitová.

Poté tenistka měla upadnout na zem.

„Křičela jsem, všude byla spousta krve,“ uvedla s tím, že se snažila dosáhnout na mobilní telefon.

Pak vstala a začala se ptát, co po ní útočník chce. Uvedl, že chce čas, Kvitová mu ale řekla, že čas nemá, že potřebuje do nemocnice.

Nabídla mu 10 tisíc korun, které si útočník vzal a odešel. Kvitová poté zavolala záchrannou službu a policii.

Žondra vše popírá, v bytě tenistky podle svých slov nikdy nebyl a v době útoku se nacházel na stavbě v Napajedlích na Zlínsku. Tvrdil, že její výpověď nedává smysl, protože se stopy krve nacházejí v koupelně, v ložnici a v kuchyni.

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu se po události podrobila operaci levé ruky, ve které drží raketu, po pěti měsících se vrátila na kurty a hned druhý turnaj vyhrála: v červnu 2017 na trávě v Birminghamu.

Loni pak vybojovala tituly v Petrohradu, Dauhá, Praze, Madridu a Birminghamu a letos v Sydney.

(pel)