Slovensko by mohlo mít brzy dalšího reprezentanta ve špičkovém evropském klubu, o Škriniara se zajímají United i Barcelona... (Zdroj: Ghanasoccernet.com)

Manchester United by rád v zimě posílil obranné řady. Anglický fotbalový velkoklub si podle médií vyhlédl 23letého slovenského stopera Milana Škriniara, který nyní působí v Interu Milán. Italové však za něj požadují podle informací deníku Daily Mail přes 100 milionů liber (cca 3 miliardy korun).

Rudí ďáblové z Manchesteru letos neodstartovali sezonu nejlépe, v Premier League se nacházejí po 11 kolech až na 7. pozici.

Tým Josého Mourinha trápí především defenziva. United v lize obdrželi už 18 branek, pro srovnání, jejich městští rivalové City dostali branky 4, Liverpool 5 a Chelsea 8.

Hůře na tom s inkasovanými brankami je v anglické soutěži jen 5 celků, z toho 3 ze sestupového pásma.

United tak budou chtít v zimě nepochybně obrannou řadu posílit. Jednou z možností by mohl být stoper Interu Milán Milan Škriniar.

Slovenský obránce začínal s profesionálním fotbalem v Žilině, odkud v roce 2016 přestoupil do Sampdorie Janov. Tam se stal brzy oporou týmu a posléze po něm sáhl milánský velkoklub.

Loni pomohl Interu v lize ke 4. příčce, milánský klub obdržel za sezonu 30 branek, lépe na tom byl mistrovský Juventus (24), třetí AS Řím (28) a druhá Neapol (29). Letos už je Inter bezkonkurenční, v 11 zápasech obdrželi Nerazzurri pouze 6 branek, což je nejméně z celé soutěže.

V Interu má slovenský reprezentant smlouvu do léta 2022. Kromě United se o Škriniara zajímá prý také Barcelona. (jaz)


Ten nejkvalitnější fotbal mohou diváci v České republice sledovat v přímých přenosech zápasů španělské La Ligy, italské Série A, anglické fotbalové Premier League i německé Bundesligy na DIGI TV. Kompletní přehled vysílání DIGI TV je k dispozici na stránkách https://www.digisport.sk/program/.