Džihád dorazil do Česka. Mladého muslima původem ze Slovenska obvinili z přípravy bombového útoku. (Foto: Facebook Dominik K.)

Džihád dorazil už i do České republiky. Policie zadržela radikálního muslima, který je původem Slovák, a obvinila ho z přípravy bombového útoku. Ve svém bytě měl chemikálie a podrobné plány pro výrobu výbušnin.

Zprávu přinesla MF Dnes.

„Mladík je původem Slovák, k islámu konvertoval v roce 2015,“ uvedla Mladá fronta DNES.

Přijal jméno Abdul Rahman a je prvním islámským fanatikem v Česku, kterého zatkla policie a viní ho z přípravy bombového teroristického útoku.

Muž chodil oblékaný jako voják a zdravil se zdviženým pravým ukazováčkem, což je symbol oddanosti bojovníků Islámského státu a symbol víry v jediného boha – Alláha.

Při domovní prohlídce policie u mladíka našla chemikálie, manuály na výrobu bomby a návody, jak ji připevnit na tělo a na automobil.

Muž se hájil tím, že prý jde o přípravy na oslavy Nového roku. Policisté toto vysvětlení však považují za chabé, protože muslimové Nový rok neslaví.

Za svého šejcha, tedy vzor v praktikování muslimské víry, označil stíhaný mladík bývalého pražského imáma, kterého policie už dřív obvinila z podpory terorismu, napsala MF Dnes.

(pel)