Cristiano Ronaldo opouští po 9 letech Real Madrid...

Cristiano Ronaldo přestoupil z Realu Madrid do Juventusu Turín. Madridský klub za něj inkasuje zhruba 110 milionů eur (cca 2,8 miliardy korun). Pětinásobný držitel Zlatého míče se nyní rozloučil s fanoušky dojemným dopisem.

O tom, že by třiatřicetiletý fotbalista mohl změnit dres, se spekulovalo již řadu měsíců a i prohlášení samotného Ronalda tomu nasvědčovala.

„V Realu jsem prožil krásné roky,“ naznačoval například po posledním triumfu v Lize mistrů proti Juventusu.

Nyní se však dlouho očekávaný transfer změnil v realitu a CR7 se stěhuje na Apeninský poloostrov.

„Roky v Realu Madrid byly nejšťastnější v mém životě. Cítím obrovskou vděčnost vůči klubu a městu a všem děkuji za lásku a náklonnost, kterých se mi dostalo,“ napsal mistr Evropy z roku 2016 svým příznivcům.

Za odchodem největší hvězdy úřadujícího šampióna Ligy mistrů měly stát údajné spory s prezidentem Realu Florentinem Pérezem, který měl po své největší hvězdě požadovat, aby klub opustil na vlastní žádost tak, aby na jeho osobu nepadla kritika za odchod největší ikony týmu.

Ani jeden se však k údajným neshodám nevyjádřil.


Celé znění Ronaldova dopisu na rozloučenou s fanoušky a Realem:

Roky strávené v Realu a Madridu patřily k mým nejšťastnějším v životě. Cítím obrovskou vděčnost nejen ke klubu, ale i k městu. Chtěl bych všem poděkovat za jejich podporu a lásku, kterou jsem cítil a vděčně přijímal.

Ale přišel čas na novou kapitolu mého života. To byl důvod, proč jsem vedení klubu požádal o přestup. Prosím vás, fanoušky, o pochopení. Věřím, že mému kroku rozumíte.

Zažil jsem zde krásných devět let. Byla to fantastická doba. Ale bylo zde i velké očekávání a nebylo to jednoduché zvládnout. Hrát v Realu je těžké, požadavky byly veliké. Ale já tuhle cestu užíval a nikdy nezapomenu to, co jsem zde prožil.

Chtěl bych poděkovat mým spoluhráčům. Byli jsme skutečný tým na hřišti i v šatně. Společně jsme třikrát za sebou dokázali vyhrát Ligu mistrů, čtyřikrát se nám to povedlo v pěti letech. Já jsem v dresu Realu získal čtyřikrát Zlatý míč, třikrát Zlatou kopačku. Všechno v barvách tohoto výjimečného klubu.

Real Madrid si získal nejen mé srdce, ale i mojí rodiny, a to je to nejvíc, co může být. Chtěl bych poděkovat klubu, presidentovi, ředitelům, mým spoluhráčům, trenérům, doktorům, fyzioterapeutům a všem dalším členům týmu, kteří často neúnavně dělali práci, která není tolik vidět, ale je důležitou pro úspěch celého klubu.

Děkuji vám, fanouškům, a děkuji také španělskému fotbalu. Během neskutečných devíti let mého působení v klubu jsem měl tu čest se potkat se spoustou skvělých fotbalistů. Patří jim můj respekt.

Opouštím Madrid, opouštím Santiago Bernabéu, ale ať už budu kdekoliv, Real vždycky zůstane v mém srdci. Díky vám všem a loučím se stejně, jako když jsem do klubu před devíti lety přicházel.

Hala Madrid!


Zaměstnanci Fiatu chystají stávku

Ne všichni jsou ale z příchodu Ronalda nadšení. Média spekulují, že automobilka Fiat poskytla finance na přestup ve výši 100 miliónů eur i plat (30 miliónů eur ročně) hvězdného Portugalce, který by se měl stát tváří jedné ze značek Ferrari. Zaměstnanci automobilky pro to však nemají pochopení. Plánují tak dvoudenní stávku, nelíbí se jim, že zatímco na nich automobilka šetří, investuje peníze prostřednictvím sponzorských smluv do Ronalda. (jaz)