Talentovaný gólman Ondřej Mastný přestoupil do Manchesteru United... (Zdroj: Žďárský deník)

Slavný Manchester United angažoval šestnáctiletého fotbalového brankáře Ondřeje Mastného. S českým talentem působícím doposud ve Vysočině Jihlava podepsal věhlasný klub smlouvu na tři roky.

„Jsem samozřejmě nadšený, je to splnění obrovského snu. Velké poděkování směřuje Fotbalové škole v Třebíči a Vysočině Jihlava, které mě vychovaly od prvních krůčků. Jsem na začátku cesty. Vím, jak těžké to bude, ale moc se na následující měsíce a roky těším,“ řekl pro web Jihlavy Mastný, který bude bojovat o šanci ve výběru United do 18 let.

Na doporučení bývalého českého brankáře Luďka Mikloška si Manchester pozval Mastného na testy, ve kterých uspěl.

„Ondra je okamžitě přesvědčil. V prestižním duelu s Leicesterem chytil penaltu, proti Chelsea zlikvidoval několik gólových šancí. Byl jistý, zdravě sebevědomý,“ popisoval Mikloško.

„Ondra je bezesporu velký fotbalový talent, ale mnohem důležitější je jeho mentální nastavení. Je si vědom, že podpis profi smlouvy v brzkém věku představuje pouze malý krok k dalším cílům. Ví, čeho chce dosáhnout a co je potřeba tomu obětovat,“ řekl ředitel jihlavského klubu Jan Staněk.

Mastnému by v rychlé aklimatizaci ve velkoklubu měl pomoci i o dva roky starší Kovář, který do Manchesteru přišel v lednu ze Slovácka. V konkurenčním Liverpoolu je zas Vítězslav Jaroš. (jaz)