Byznysové zpravodajství ze dne 5. 3. 2018 v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.


Evropským autem roku 2018 je Volvo XC40. Švédská automobilka zvítězila poprvé

Titulem Evropské auto roku 2018 se může pyšnit Volvo XC40. Ze 43 nominovaných vozů vybrala odborná porota v Ženevě právě model od švédské automobilky.

Kladenskou huť Poldi čeká dražba, která rozhodne o další budoucnosti firmy

Kladenskou huť Poldi čeká 12. dubna veřejná dražba. Nejnižší podání stanovil věřitelský výbor na 160 milionů korun, sdělil v pondělí insolvenční správce Adam Sigmund. Podnik je od loňského prosince v konkurzu, zaměstnanci dostali výpovědi.

Volkswagen se chystá na burzu s divizí nákladních vozů

Německý automobilový koncern Volkswagen se chystá nabídnout na burze akcie své divize nákladních vozů a autobusů. O víkendu o tom informoval deník Handelsblatt.

Valentova skupina Our Media kupuje vydavatele slovenského listu Pravda

Vydavatele slovenského listu Pravda koupila skupina Our Media českého senátora Iva Valenty a podnikatele Michala Voráčka, která v České republice vlastní i regionální televize. Pravda to v pondělí napsala na svém webu. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.

Francouzská AXA koupí XL Group. Stane se tak světovou jedničkou v úrazovém pojištění

Největší francouzská pojišťovna AXA se dohodla na převzetí pojišťovací společnosti XL Group, která sídlí na Bermudách a za kterou zaplatí zhruba 15,3 miliardy dolarů (316 miliard korun). AXA se díky tomu stane podle výše hrubého předepsaného pojistného světovou jedničkou v oblasti pojištění majetku a úrazového pojištění.

(jaz)