Nespokojení občané demonstrovali před budovou ministerstva financí proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Vadí jim postup úřadů v kauze Čapího hnízda.(Foto: Facebook Chceme celou zprávu)

Desítky nespokojených lidí demonstrovaly v Praze před ministerstvem financí proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Protestujícím se nelíbí postup úřadů v kauze Čapího hnízda. Poukazují na to, že státní orgány, které jsou pod kontrolou Babišových podřízených, odmítly zprávu zveřejnit.

Pořadatelé akce „Chceme celou zprávu“ vyzvali občany prostřednictvím sociálních sítí, aby se k protestu připojili.

Čtyři aktivisté, kteří se protest rozhodli uspořádat, se dožadují schůzky s ministryní financí Alenou Schillerovou nebo jinou kompetentní osobou úřadu.

Ministerstvo chtějí navštěvovat tak dlouho, dokud jim úřad nevyhoví a neposkytne jim možný termín schůzky.

„Termín jsme nedostali a dohodli jsme se, že pokud se situace nezmění, budeme ministerstvo navštěvovat pravidelně. Další návštěvy jsme řádně nahlásili jako shromáždění, abychom se před budovou mohli bez obav scházet v co největším počtu. Přijďte žádat s námi. Ministerstvo má pracovat pro občany, spravedlnost má platit pro všechny,“ vyzvali organizátoři občany, aby se do akce zapojili.

Včera některá média zveřejnila informaci, že jejich redakce mají k dispozici kompletní zprávu. Plánovanou demonstraci proto protestující zrušili a přesunuli na dnešní den. Stojí si však za svým a upozorňují na to, že instituce, která byla povinna zprávu zveřejnit, tak neučinila.

„V právním státě není možné, aby se veřejnost takto zásadní informace dozvídala únikem,“ dodali.

(pel)