Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.


Android Pay je v ČR. Češi u pokladny mohou zaplatit i mobilem

V Česku byla oficiálně spuštěna služba Android Pay od Googlu. Češi tak mohou obchodech platit pouze přiložením mobilního telefonu k terminálu. Podporované jsou prozatím tři banky, další se chystají připojit.

Airbus získal rekordní zakázku na 430 letadel za 1 bilion korun

Evropský výrobce letadel Airbus získal rekordní zakázku na 430 letounů za 49,5 miliard USD (1,1 bilionu Kč) pro amerického investora Indigo. Součástí kontraktu je 273 letounů A320neo a 157 kusů větší varianty A321neo.

Bohemia Sekt postaví v Mikulově středisko na zpracování hroznů. Investuje až 180 milionů

Skupina Bohemia Sekt vybuduje středisko na zpracování hroznů ve své firmě Víno Mikulov v Mikulově. Velká investiční akce za 150 až 180 milionů Kč bude rozložená do tří let, tedy až do roku 2019. Firma letos také rozšířila vlastní vinice.

České firmy plánují v Rusku uzavřít obchody za miliardy korun

České firmy by během podnikatelské mise, která doprovodí návštěvu prezidenta Miloše Zemana v Rusku, měly podepsat kontrakty v řádech miliard korun. Smlouvy o spolupráci by mělo podepsat 9 firem, třeba společnost Brisk nebo Pragoimex.

Volkswagen zaplatí New Jersey 1,5 miliardy kvůli emisím

Německý automobilový koncern Volkswagen zaplatí 69 miliónů USD (1,5 miliardy Kč) za urovnání žalob amerického státu New Jersey souvisejících se skandálem kolem falšování testů emisí. Dohoda o urovnání odstraňuje jeden z posledních velkých právních problémů, kterým VW v USA kvůli emisní aféře čelí.

(pel)