Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.


Počet podnikatelů v ČR letos stoupl 999 tisíc

Počet podnikatelů v Česku, kteří si samostatnou výdělečnou činností skutečně vydělávají, stoupl letos do konce září o 18 000 na 999 000. Nejvíce podnikatelů je evidováno v Praze (177 000) a v krajích Středočeském (137 000) a Jihomoravském (110 000).

Shell prodává většinu svého podílu v australské Woodside

Společnost Royal Dutch Shell se dohodla na prodeji většiny svého zbývajícího podílu ve společnosti Woodside Petroleum, což je největší nezávislá ropná a plynárenská firma v Austrálii. Za podíl dostane 1,7 miliardy USD (37,3 miliardy Kč).

Bohemia Sekt výrazně rozšiřuje plochy vlastních vinic

Skupina Bohemia Sekt chce do roku 2023 rozšířit plochy svých vinic na nejméně 700 hektarů. Firma nyní obhospodařuje 520 ha. Letos vysadila 40 ha nových vinic, k tomu získala na přelomu roku 21 ha už plodných ploch. Do rozšiřování vinic investuje ročně desítky milionů.

ČEZ požádal o posouzení dostavby Dukovan na životní prostředí

Energetická společnost ČEZ požádala o posouzení vlivu plánovaných nových jaderných bloků v Dukovanech na životní prostředí. Ministerstvu životního prostředí předala dokumentaci vlivu záměru výstavby pro takzvaný proces EIA. O financování projektu přitom stále není jasno.

Zisk Innogy kvůli odpisům klesl o 61 procent

Čistý zisk německé energetické společnosti Innogy klesl za první tři čtvrtletí o 61,4 % na 389 miliónů eur (9,9 miliardy Kč). K horšímu výsledku přispěl především odpis 480 miliónů eur (12,3 miliardy Kč) v britské dceři Npower.

(pel)