Teplický stavební úřad povolil stavbu 2 arabských kolonií u Modlan na Teplicku, i když Arabové v plánech vůbec nepočítali s kanalizací. Místní spolek výstavbu na čas překazil. Stavba desítek domů pro arabskou klientelu se tedy zatím nerozjede.

Úřad v Teplicích povolil stavbu arabských kolonií u Modlan na Teplicku, přestože Arabové v plánech vůbec nepočítali s kanalizací. Místní spolek výstavbu na čas překazil, ale pouze na základě technických nedostatků projektu. Stavba desítek domů pro arabskou klientelu se tedy zatím nerozjede – kraj zrušil dvě územní rozhodnutí, protože v nich našel řadu pochybení.

Obec Modlany je u Arabů oblíbená, protože je blízko Teplických lázní. V místní části Suché mělo být postaveno 26 rodinných domů pro arabskou klientelu teplických lázní a v části Drahkov dokonce 57 domů. Vystavět je zde chce kuvajtský developer Ali Ali, napsal server iDnes.cz.

Krajský úřad ale nyní zrušil dvě územní rozhodnutí pro umístění stavby technické infrastruktury. Ta vydal stavební úřad v Teplicích. Postup úřadu napadl spolek Periferní vidění.

„Náš spolek i krajský úřad našly řadu pochybení a porušení zákonných norem. Jsme rádi, že bylo územní rozhodnutí zrušeno. Nicméně se ukazuje, že pokud nezasáhne spolek, tak je stavební úřad ochotný schválit i něco, co je mimo předpisy,“ řekl předseda Periferního vidění Roman Čech.

Jedno ze zrušených územních rozhodnutí se týká domů v Suchém. Stavební úřad zde například podle žádosti developera v rámci územního rozhodnutí umístil pouze vozovku, vodovod, veřejnou zeleň a veřejné osvětlení. V plánech ale chybí kanalizace, kterou nelze vybudovat kvůli rozporu se silničním zákonem.

„U šestadvaceti rodinných domů tak mají být ve třetím tisíciletí jenom žumpy na vyvážení,“ podotkl Čech.

Krajský úřad dal spolku Periferní vidění za pravdu i v dalších bodech.

„Nebojím se říci, že stavební úřad investorovi nadržuje,“ myslí si Čech.

Druhé zrušené územní rozhodnutí se týká kolonie domů v Drahkově. Tam developer projekt nepodrobil zjišťovacímu řízení z hlediska vlivu na životní prostředí EIA, i když je plocha výstavby větší než pět hektarů.

Záměrem na vybudování arabských kolonií v Suchém a Drahkově se bude muset znovu zabývat teplický stavební úřad.

(pel)