Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.


Do tendrů Lesů ČR za 2,8 miliardy Kč podalo nabídky 31 firem

Do tendrů státního podniku Lesy České republiky na lesnické práce a prodej dřeva v letech 2018 až 2022 podalo nabídky 31 subjektů. Odhadovaná hodnota tendru 2018+ je 2,8 miliardy Kč, objem dřeva k těžbě je 5,1 milionu metrů krychlových. Soutěž je rozdělena na 52 územních jednotek.

Liglass se nechce vzdát zakázky v Kyrgyzstánu

Česká společnost Liglass Trading CZ se nechce vzdát miliardové zakázky na výstavbu kaskády vodních elektráren v Kyrgyzstánu. Firma chce dál jednat s tamní vládou, pomoci při řešení sporu by mělo vytvoření pracovní skupiny.

Škoda Auto dosáhla rekordních prodejů

Česká automobilka Škoda Auto z německé skupiny Volkswagen v září celosvětově prodala 112 900 vozů. Automobilka dodala o 5,4 % více vozů než před rokem, kdy jich bylo 107 100. Dosáhla tak nejlepšího měsíčního výsledku v historii.

IKEA Group zvýšila tržby o 3,8 % na 34,1 miliardy eur

Společnost IKEA Group (INGKA Holding B.V a kontrolované subjekty) zvýšila celkové tržby za finanční rok 2017 o 3,8 % na 34,1 miliardy eur. IKEA Group je jedna z 11 franšíz IKEA a je největším prodejcem bytového zařízení na světě. Provozuje 355 obchodních domů ve 29 zemích.

Krachující Air Berlin ukončí všechny lety v říjnu

Německá letecká společnost Air Berlin 28. října přestane létat. Druhý největší letecký přepravce v zemi, který je od srpna v insolvenci, to oznámil v písemném prohlášení. V současnosti Air Berlin hradí svůj provoz z půjčky od spolkové vlády.

(pel)