Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.


Kellnerova Air Bank za půl roku vydělala 277 miliónů

Air Bank ze skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera vykázala v 1. pololetí čistý zisk 277,3 miliónů Kč, což je meziroční nárůst o téměř 600 %. Výraznou změnu způsobilo především tržní přecenění investic. Bance stoupl meziročně počet klientů o 17 % na 557 tisíc.

Tržby T-Mobile se v Česku snížily

Tržby společnosti T-Mobile se loni snížily o 2,3 procenta na 26,2 miliardy korun. Čistý zisk vzrostl o 13 milionů korun na 4,72 miliardy. Celý jej ve formě dividendy letos vyplatil mateřskému Deutsche Telekomu

Innogy zvýšila pololetní zisk

Německá energetická společnost Innogy v 1. pololetí zvýšila provozní zisk před zdaněním (EBIT) o 4 % na 1,7 miliardy eur (44,5 miliardy Kč). V Británii získala přes 50 tisíc nových zákazníků. Očištěný čistý zisk pak vzrostl o 16 % na 857 milionů eur.

Bývalého šéfa Uberu obvinil akcionář firmy z podvodu

Bývalý šéf alternativní taxislužby Uber Travis Kalanick čelí žalobě za podvod, kterou na něj podala investiční firma Benchmark Capital. Ta tvrdí, že Kalanick, který musel v červnu rezignovat po sérii skandálů, chce do představenstva firmy dosadit svoje spojence, aby mohl Uber znovu ovládnout.

Walt Disney snížil zisk o 9 %

Americké mediální společnosti Walt Disney klesl ve 3. fiskálním čtvrtletí čistý zisk o 9 % na 2,37 miliardy dolarů (52,8 miliardy Kč). Důvodem byly vyšší náklady na programy, pokles předplatitelů sportovní kabelové stanice ESPN a nižší příjmy z filmů v kinech.

(pel)