Útočník z Libye pobodal v německém Lipsku ženu kuchyňským nožem.

Přistěhovalec z Libye pobodal v Lipsku šestapadesátiletou ženu. Zaútočil na ni kuchyňským nožem poblíž lipského hlavního nádraží. Při útoku, který přišel znenadání, ji zranil na rameni a na několika místech ruky. Žena skončila s těžkými zraněními v nemocnici.

Německá policie uvedla, že útočníkovi je 28 let a pochází z Libye. Napadenou ženu vážně zranil na rameni a na ruce. Jeho motiv policie zatím nesdělila.

Útoky ze strany přistěhovalců jsou v Německu pod zvláštním drobnohledem kvůli hrozbám ze strany džihádistů z Islámského státu, kteří se snaží působit na radikálně smýšlející souvěrce.

Počet útoků nožem se v posledních měsících i letech zvyšuje.

Jednoho mrtvého a čtyři zraněné si vyžádal červencový útok nožem v supermarketu v severoněmeckém Hamburku. Palestinec, který pocházel ze Spojených arabských emirátů, zaútočil na zákazníky v supermarketu Edeka. Rozhodujícím spouštěčem pro muže, který měl mít kontakty na islámské fundamentalisty, prý byly události na Chrámové hoře.

Minulý měsíc navíc Egypťan napadl nožem turisty v Hurghadě a zavraždil dvě ženy. Zranil také jednu Češku, která o pár dní později zemřela v nemocnici.

(pel)