Potenciální voliči Andreje Babiše a jeho hnutí už nesmí vstoupit do Perníkové chaloupky. Její provozovatel Luděk Šorm zahájil bojkot namířený proti Babišovcům.

Příznivec Svobodných Luděk Šorm zahájil bojkot namířený proti potenciálním voličům Andreje Babiše a jeho hnutí. Babišovcům zakázal vstup do Perníkové chaloupky, kterou provozuje pod Kunětickou horou u Pardubic. zahájila bojkot Babišových

Babišovi příznivci prý nemají rádi podnikatele, protože prý kradou a podvádějí.

„A přitom fandí tomu největšímu oligarchovi ze všech, jenž si schvaluje zákony na míru, obírá státní rozpočet o miliardy a státní správu používá jako nástroj na likvidaci konkurence?“ uvedl k bojkotu Šorm.

Nyní je tedy Perníková chaloupka smluvně vyhrazena pouze pro zvané, jak upozorňuje cedule u brány areálu: „Vítáme občany, kteří respektují naše práva a chtějí ve své zemi žít jako SVOBODNÍ.“

„Po dobu volební kampaně nechci do areálu Perníkové chaloupky pouštět voliče ANO, protože posilují základ Babišovy politické moci, jejíž součástí je třídní boj proti živnostníkům, o nichž po gottwaldovsku prohlašuje: ´fšetci kradnú´.“

Každý zájemce o návštěvu Perníkové chaloupky je požádán buď o předložení pozvánky (ty ve formě pohlednice po celé ČR distribuují Svobodní s předsedou Petrem Machem), nebo o sdělení aktuálního hesla dne (například „Nevolím Babiše, volím Svobodné“ apod.).

Nerozhodnutým voličům je realizátor projektu Perníkové chaloupky Luděk Šorm připraven poskytnout nápovědu. Pokud návštěvník heslo dne přijme a zopakuje, pak bude s radostí v areálu uvítán.

Andrej Babiš je podle Šorma jiný, než ti, co tam byli předtím. Je prý ještě mnohem horší, neboť stát řídí prostřednictvím jemu podřízených „podbabišů“ jako součást své firmy podpořené daňovými úlevami a dotacemi.

„Po dobu volební kampaně nechci do areálu Perníkové chaloupky pouštět voliče ANO, protože posilují základ Babišovy politické moci, jejíž součástí je třídní boj proti živnostníkům, o nichž po gottwaldovsku prohlašuje: ´fšetci kradnú´.“

„Proč máme sloužit někomu, kdo nás má za zloděje? Proč máme sloužit zákazníkům, kteří nemají úctu k živnostníkům?,“ vysvětlil důvod antibabišovského bojkotu Luděk Šorm.

„Pokud se návštěvník přizná jako Babišův volič a nebude ochoten změnit svoji víru, pak mu připomenu, že areál je smluvně zadán pro Svobodné a pošlu ho do Čapího hnízda,“ dodává Šorm.

Šormům protest navazuje na happening „Desetikorunou proti Babišovi“, který již v prosinci loňského roku podpořil europoslanec Petr Mach. Služba zaevidování do EET totiž není zadarmo, jak tvrdí Andrej Babiš, ale jsou s ní spojeny značné náklady a odpovědnost se sankcí „ekonomického trestu smrti“ až 500 tisíc Kč.

Smluvní cena za tuto vynucenou službu (tzv. babišné) ve výši 10 Kč při útratě do 100 Kč ukazuje na nesmyslnost a nepřiměřenost on-line evidování korunových tržeb například za lízátko či krabičku zápalek do centrální databáze státu.

„Živnostnice Ježibaba alespoň bude moci v klidu dělat perníčky a trpělivě návštěvníkům vysvětlovat, že Jeníček s Mařenkou nezaklepali, nepozdravili a o perníky nepoprosili, ale kradli a lhali,“ uvedl Šrom.

„Vždyť ona jen bránila svůj soukromý majetek před zloději, co nerespektovali její občanská práva. Nenechme si je vzít ani dnes!,“ podotkl provozovatel Perníkové chaloupky. (sfr)