Tatra Defence Vehicle dodá české armádě 20 Pandurů za 2 miliardy korun.

Nejmladší výrobní podnik českého obranného průmyslu Tatra Defence Vehicle (TDV) dodá Armádě České republiky 20 obrněných kolových transportérů Pandur, z toho 6 ve velitelské a 14 ve spojovací verzi. Součástí dodávky je i 6 polních velitelských pracovišť. Český výrobce a dodavatel Panduru garantuje nižší cenu podvozkové části, než byla cena od rakouského výrobce před sedmi lety. Rozdílem oproti dříve dodávaným vozidlům je i daleko širší zapojení českého průmyslu.

Kopřivnický podnik dodá armádě podle uzavřené smlouvy s ministerstvem obrany 6 kusů kolových obrněných vozidel velitelsko-štábních, 14 kusů kolových obrněných vozidel spojovacích a 6 pracovišť pro činnost štábu v poli, která budou funkčně propojeny s velitelskými Pandury.

Jedná se již o historicky druhý kontrakt na dodávku v Česku vyráběných Pandurů po loňském kontraktu na dodávku těchto transportérů pro indonéskou armádu.

„Z dlouhodobého hlediska je výroba českých Pandurů v prvé řadě exportního charakteru, nicméně projekt pro Armádu ČR je pro nás cennou a váženou referencí,“ uvedla Eva Balcárková, výkonná ředitelka TDV.

Český výrobce zároveň garantuje, že cena strojového spodku vozidla, který se v TDV vyrábí, bude nižší, než byla cena od zahraničního dodavatele před sedmi lety.

„Zatímco cena jednoho podvozku vozidla byla před sedmi lety cca 56 milionů Kč s DPH, naše cena bude nižšínež 50 milionů Kč s DPH,“ sdělila Balcárková.

Oproti dříve dodaným Pandurům mají nyní navíc vozidla zvýšenou balistickou ochranu. Celková cena zakázky činí zhruba 2 miliardy korun.

(pel)