Bazén ve výšce 35 metrů nad zemí bude v nové londýnské stavbě spojovat dva luxusní obytné domy (foto: ballymore)

Bazén ve výšce 35 metrů nad zemí bude v nové londýnské stavbě spojovat dva luxusní obytné domy. Projekt nazvaný Embassy Gardens vyroste v oblasti Battersea kousek od břehu Temže. 

Projekt bude celkem čítat na 2000 bytů, z nichž půjdou do prodeje čtyřpokojové apartmány a podkrovní byty. Jejich cena má začínat na částce 602 tisíc liber (necelých 23 milionů korun).

Na stavbě spolupracují britské společnosti Ballymore a Eco World, které nyní představily odvážný projekt stavby „vysutého bazénu“, vznášející se mezi budovami desítky metrů nad zemí.

Jejich umělecká koncepce ukazuje řešení stavby, kdy je celý bazén vyrobený z čirého skla. Kdokoliv pod ním bude procházet, uvidí skrze něj. Bazén měří na délku klasicky 25 metrů, široký je 5 metrů a hluboký 3 metry.

Na střechách obou budov by pak měli mít obyvatelé domu možnost navštívit lázeňské centrum, letní bar a Oranžérii.

shutterstock_264367787

K objektu budou také patřit upravené zahrady, z nichž povedou cesty pro pěší do nedalekého Battersea Parku, obchody a hotel, několik barů, restaurací. Sean Mulryan, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Ballymore Group, popsal plány jako „skutečně unikátní.“

Člověk bude mít při koupání v bazénu pocit, jakoby plaval vzduchem v centru Londýna.

„Mojí vizí pro Sky Pool bylo posouvání hranic ve stavebnictví a strojírenství, chtěl jsem postavit něco, co ještě nikdo přede mnou neudělal,“ řekl Mulryan.

„V Ballymore rádi objevujeme nové ve všech oblastech designu, transparentní struktura bazénu je výsledkem významného pokroku v technologiích za poslední desetiletí.“

Podle Mulryana bude stejně jako bazén samotný unikátní i zážitek z plavání v něm, kdy „člověk bude mít pocit, jakoby plaval vzduchem v centru Londýna.“

Sky-Pool-at-Embassy-Gardens-by-Eco-World-Ballymore-2-copy-660x541

První obyvatelé domů spojených bazénem by se podle plánů měli nastěhovat v roce 2018. (red)