Šéf evropské komise Jean-Claude Juncker opět pobavil veřejnost. Tentokrát svými parodickými tanečními kreacemi, které předvedl u řečnického pultu. Snažil se jimi posměšně napodobit „politickou tančící královnu“ – britskou premiérku Mayovou, která na nedávné konferenci konzervativců překvapila tanečním úvodem před svým zásadním vystoupením. 

Krátkým pokusem o parodickou taneční variaci zahájil Jean-Claude Juncker svůj projev k Evropskému výboru regionů.

Mluvčí Evropské komise však odmítl, že by šlo o vtip namířený proti britské premiérce Therese Mayové, která minulý týden na stranické konferenci trsala na zvuky skupiny ABBA.

Juncker svůj pokus o individuální tanec předvedl poté, když se chystal začít mluvit k sálu v Bruselu, ale zahájení projevu musel na chvíli odložit, protože z reproduktorů stále zněla hudba.

Předseda EK nejdříve zaraženě vzhlédl od svých poznámek, pak pozvedl ruce a několikrát se zavlnil do rytmu. Hudba následně ihned skončila. Projev však přesto nemohl zahájit kvůli hlasitému smíchu publika.

Juncker se tomu také zasmál.

Britská premiérka Mayová minulý týden před proslovem v Birminghamu vtančila na pódium za zvuku hitu Dancing Queen od kapely ABBA. Šlo o sebeironickou reakci na posměšné komentáře, které se vyrojily během její srpnové cesty po Africe, v rámci níž se vícekrát pokusila zapojit do tance s tamní mládeží. (sfr)