Klasická otevřená „letní“ čtyřkolka se díky instalaci kabiny může změnit v univerzální terénní vozidlo, všestranně využitelné i v extrémních zimních podmínkách, tedy v mrazu a v závějích sněhu. Příkladem je využití kabiny od firmy DFK Cab na čtyřkolce CFMOTO Gladiator X850/X1000 (viz video).

Profesionální kabina české firmy DFK Cab pro CFMOTO Gladiator X850/X1000 výrazně zvýšila ochranu posádky před povětrnostními vlivy. Ze čtyřkolky se díky kabině DFK stává plnohodnotný celoroční pracovní nástroj, pro který není zima ani sníh jakoukoliv překážkou pro plné nasazení.

Po instalaci kabiny zůstávají čtyřkolce i při jízdě v náročném terénu zachovány výborné jízdní vlastnosti této kategorie strojů.

Kabina od DFK Cab je vybavena čelním sklem se stěračem, ostřikovačem a také vyhříváním čelního skla. Díky tomu pak čtyřkolka splňuje zkoušky pro provoz na pozemních komunikacích.

Kabina DFK výborně eliminuje venkovní sníh a tedy i vlhkost. Uvnitř vozidla krytého kabinou si řidič může užívat teplo a relativní sucho.

Díky kabině se terénní čtyřkolka stává univerzálním, celoročně využitelným pomocníkem pro všechny profese, které se potřebují efektivně a relativně pohodlně pohybovat v terénu. Služby terénního vozidla s kabinou proto jistě využijí a náležitě ocení například pracovníci v komunálních službách, správci zimních areálů, farmáři, myslivci, rybáři, bezpečnostní agentury či záchranáři.

Kabinu lze pochopitelně na konci zimy odmontovat a využívat čtyřkolku opět v její otevřené podobě pro veškeré funkční použití. (sfr)