Zeman a Babiš si udělali radost na zámku v Lánech. Zeman tam pověřil Andreje Babiše jednáním o sestavení vlády České republiky. Takový akt sice nemá oporu v Ústavě, což ale nikoho netrápí, neboť ta je veskrze špatná. Umožňuje totiž fakticky to, aby v zemi vládl kdokoliv (obklopen jakýmikoliv osobami v roli ministrů), koho prezident ČR oficiálně jmenuje do funkce premiéra. Taková vláda nepotřebuje získat důvěru Poslanecké sněmovny a fakticky tam ani nikdy nemusí přijít.

Demokratická idea tímto fakticky dostala zcela na frak a tvůrci ústavy by se měli přinejmenším červenat.

Nutno však dodat, že k onomu – ústavu popírajícímu – aktu jmenování premiéra však zatím nedošlo. Prezident a magnát andrej Babiš se zatím jen sešli a Zeman Babiše neoficiálně pověřil jednáním o vládě. Takové jednání sice ústava nepředpokládá, ale nedá se ani říci, že by bylo v rozporu s ústavou.

Jmenování Babiše premiérem bude až dalším krokem. Nyní je to tedy jen plán obou politiků, který ještě lze překazit! Jenže, to by vyžadovala zcela zablokovat ustavení Poslanecké sněmovny. A kapři, tedy poslanci lační parlamentních funkcí, si rybník nevypustí.

Těch křesel místopředsedů! (Předseda Sněmovny je bohužel vždy jen jeden)

Těch křesel šéfů a místopředsedů výborů, komisí a podvýborů!