Greta Thunbergová se fotila s gangsterským rapperem Cuzem, který strávil 2 roky ve vězení.

Známá švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová si nedávno pořídila umělecké foto, na kterém se přátelsky tiskne ke „gangsterskému rapperovi“, který vystupuje pod jménem „Cuz“.

Cuz je švédský rapper somálského původu. Jeho skutečná identita nebyla doposud odhalena, neboť se na veřejnosti pohybuje výhradně v masce. Dříve byl odsouzen na 2 roky do vězení.

Ve svých videoklipech také vystupoval s 19letým švédským rapperem Grönbergem, který byl nedávno nalezen mrtev s prostřeleným hrudníkem a hlavou.

Jak k tomu uvedl německý deník Bild, nebyla Grönbergova násilná smrt překvapivá, neboť i přes svůj nízký věk měl tento švédský rapper plný trestní rejstřík.

Ve Švédsku byl Grönberg známý svými písněmi o zabíjení „krys“, ve kterých předváděl pistoli glock a ruční granáty.

Deník dále podotkl, že podle aktuálních dat se 20 procent populace Švédska narodilo v zahraničí. Přitom ještě v roce 2000 to bylo jenom 11 %.

Mezi základní pilíře švédské politiky přitom patří vysoká míra otevřenosti vůči přílivu migrantů a nekompromisní akcent na boj s klimatickým oteplováním. Ostatně, jednou z nejznámějších světových „klimatických bojovnic“ je právě Švédka Greta Thunbergová.

Švédsko má v současnosti jednu z nejhorších statistik zločinnosti v Evropě. Na milion obyvatel ve Švédsku připadají 4 vraždy střelnou zbraní ročně. Evropský průměr je přitom 1,6. Zatímco v Evropě klesá počet vražd, ve Švédsku počet vražd roste.