ELTON hodinářská představila v nové limitované edici sportovní model hodinek PRIM POTÁPKY. Jsou inspirované modrou vodní hladinou a potápěním. Jedná se odolné potápěčské hodinky, na které se podle výrobce mohou uživatelé „spolehnout za každých okolností“.

„Nové hodinky v sobě nesou DNA ikonických sportovních modelů PRIM. Navržené a vyrobené tak, aby se staly vaším všestranným a spolehlivým společníkem na hladině i pod ní,“ uvedla firma.

„Přehledné, odolné, skvěle čitelné i v náročných podmínkách. Zároveň však atraktivní také pro denní nošení. Hodinky, které nesundáte z ruky,“ dodala.

Otočnou lunetu zdobí drážkování, typické pro uzávěr kyslíkové láhve. Kroužek se otáčí pouze proti směru chodu hodinových ruček. Přesně tak to má u potápěčských hodinek být, pro případ, že o ně uživatel neúmyslně zavadí.Přehledný perforovaný číselník je stejně jako otočná luneta skvěle čitelný díky luminiscenčnímu HyCeram® s mimořádně vysokou intenzitou svítivosti. Přehled tak zákazník neztratí ani v těch nejnáročnějších podmínkách.

Robustní broušené pouzdro, které při pohledu z boku připomíná siluetu lodního šroubu, bezpečně chrání kvalitní švýcarský strojek značky ETA. Na designu se podílel společně s konstrukčním týmem z ELTON hodinářská designér Lukáš Taneček.

Design hodinek je laděn do modré barvy. Její odstíny přecházejí z tmavých až po světlé, jako když z temných hlubin stoupáte k hladině. Číselník zdobí stylizovaná potápěčská vlajka. Kaučukový řemínek s motýlovou sponou je ideální i pro delší pobyt ve vodě. Reliéfní datumové okno je netradičně umístěno na šesté hodině.Dominantu zadního víka tvoří laserem vygravírovaný reliéf Hranické propasti. Je nejen nejhlubší propastí České republiky, ale také nejhlubší zatopenou propastí světa. Jejího dna se dodnes nepodařilo dosáhnout.

„Je ojedinělá, výjimečná, nepokořená. Symbolizuje tajemství i každodenní výzvy,“ uvedla firma.

PRIM POTÁPKY nemusí jejich majitelé odložit ani na souši. Díky atraktivnímu a odvážnému designu i spolehlivému chodu se s nimi mohou cítit jako „ryba ve vodě“ v každé situaci. (sfr)