Andrej Babiš a jeho hnutí vyrukovali do evropských voleb s úderným sloganem: „ČESKO OCHRÁNÍME. Tvrdě a nekompromisně“. Nabízí se řada zásadních otázek, co tím premiér a jeho hnutí vlastně voličům chtěli naznačit. Znamená to, že se Babiš chce stát PROTEKTOREM České republiky? A před kým? Před Evropskou unií?

Samotný Babiš a jeho hnutí prezentovali svůj nový slogan tak, že „chtějí sami rozhodovat, kdo v naší zemi bude žít a pracovat“.

„Proč chceme ochránit Česko? Zabránili jsme nesmyslným kvótám. My chceme rozhodovat, kdo bude v naší zemi žít, kdo tady bude pracovat,“ prohlásil Babiš.

Poněkud zvláštně působilo, když naznačil, že chce Česko chránit třeba i před řepkou olejkou…

ANO chce prý ochránit Česko před nesmyslnými nápady z Bruselu, jako je omezení nošení zbraní či před extrémními názory na klimatickou změnu.

„Biopaliva, to vymyslel Brusel. Řepka, to je výmysl Bruselu,“ prohlásil premiér.

Přitom největším zpracovatelem řepky je firma Preol z holdingu Agrofert (který Babiš převedl do svěřenských fondů kvůli zákonu o střetu zájmů). Z řepky se vyrábí látka MEŘO (metylester řepky olejné), která se povinně přimíchává do nafty.

Pokud nás chce Babiš a hnutí ANO chránit před výmysly Evropské unie a tedy před samou Evropskou unií, pak se nabízí fatální otázka, proč Babiš podporuje členství ČR v organizaci, před kterou nás chce chránit?

To nedává sebemenší smysl.

Nikoho soudného by přece nenapadlo být dobrovolně součástí nějaké organizace a současně být bojovníkem proti této organizaci s tím, že musí občany ochránit před důsledky členství v této organizaci…

Anebo snad Česko není v EU dobrovolně?

Babiš a jeho hnutí členství v EU podporují a samotný premiér veřejně na potkání prohlašuje, že bez Evropské unie by Česko nemohlo existovat.

Současně se však pasoval do role ochránce Česka před Evropskou unií, tedy před podstatou tohoto členství.

Lze snad jen doufat, že Babišovi v jeho snaze po ochraňování Česka nebyli vzorem jiní protektoři, kteří v minulém století také chránili Čechy a Moravu, respektive národ před vnějšími nepřáteli….

Být či nebýt v Evropské unii? Členství v EU vytváří nesmiřitelné nepřátelství občanů