Blíží se odhalení nové generace nákladního vozidla Tatra Phoenix z produkce Tatra Trucks.

Nákladní vozidla Tatra Phoenix jsou již třináct let jedním z pilířů produkce automobilky Tatra Trucks. Dá se říci, že když v roce 2011 přišly první vozy této modelové řady na trh, započala nová kapitola v historii nejstarší české automobilky. Ve středu 5. června nastane další milník – Tatra v Kopřivnici slavnostně odhalí novou generaci řady Tatra Phoenix v různých provedeních.

Živý přenos z odhalení bude vysílán na YouTube kanále Tatra Trucks.

Fyzicky se nové vozy se pak veřejnosti představí na Kopřivnických dnech techniky 8. a 9. června.

Vývoj nejnovější generace Tatry Phoenix probíhal od roku 2022 a podobně jako u předchůdců i tato novinka bude v sobě slučovat um a vynalézavost tatrováckých konstruktérů, osvědčený podvozek tatrovácké koncepce a komponenty od tradičních světových partnerů. Modelová řada Tatra Phoenix tak i nadále zůstane pilířem výrobního portfolia Tatra Trucks pro civilní trh.

Nová vozidla Tatra Phoenix jsou postavena tak, aby dostála pověsti spojené se značkou Tatra a naplňovala motto „Tatra vás dostane dál“. Budou představovat jistotu, že svým uživatelům budou spolehlivě sloužit mnoho let, že vždy přepraví náklady nebo vybavení tam, kam mají, za jakýchkoliv podmínek, uvedla automobilka.

Budou to dělat ekonomicky efektivně a zároveň bezpečně, přičemž nabídnou vysokou míru komfortu i ergonomie ovládání a budou mít k dispozici rovněž moderní systém servisní podpory a zázemí jediného českého výrobce nákladních vozů.

Nová generace modelové řady nákladních vozů Tatra Phoenix si zachovává podvozek tatrovácké koncepce s centrální nosnou rourou a výhradně vzduchem odpruženými nezávisle zavěšenými polonápravami.

Nová Tatra Phoenix využívá novou kabinu, která byla vyvinuta s ohledem na maximální bezpečnost, odolnost a pohodlí, poskytuje lepší výhled i přehled okolo vozu a je aerodynamicky optimalizovaná pro co nejnižší spotřebu paliva, informovala automobilka.

Nová generace Tatry Phoenix dostane i inovované úspornější a výkonnější motory a také převodovky od renomovaných a osvědčených výrobců. (sfr)