Investiční společnost Volarik Capital chystá designový hotel, Family Resort i apartmány. (Ilustrační foto)

Investiční společnost Volarik Capital chystá designový hotel, family resort i apartmány. Majitel společnosti Volarik Capital Mike Volařík již do fondu vložil svou firmu Bottling Printing a hotel Wellness & Wine Hotel Volarik, jehož tržby vloni dosáhly 71 milionů korun. 

Firma připravuje designový hotel Konšelé s investicí 300 milionů korun. Lokalizován bude v Mikulově, pod Svatým Kopečkem kousek od Lomu u Mariánského mlýna. Projekt by měl zahájen v letošním roce a dokončen na konci roku 2025.

Hotel nabídne nejen 34 velkých a luxusních pokojů, ale jedná se o brownfield, který vznikne v místě původní budovy hotelu Konšelé. Designový hotel Konšelé bude přibližně z poloviny udržitelný.

V projektu je zakomponovaná zelená střechy s fotovoltaikou, dalé rekuperace, trojskla, zadržování vody a využívání šedé vody, tepelná čerpadla a silné izolace.

Udržitelnosti se bude hotel držet i v rámci samotného interiéru a také následného provozu.


Hotel Konšelé – interiér.


Hotel Konšelé navrhl architekt Martin Bukolský, jenž navrhl například hotel Volarik nebo projekt vinařského domu vinařství Gotberg, který získal ocenění Stavba roku Jihomoravského kraje.

Hotel Konšelé nabídne hostům unikátní wellness ve dvou podzemních sklepeních, panoramatickou odpočinkovou terasu s výhledem na vnitroblok zahrady hotelu a na Svatý Kopeček nebo vyhlášenou restauraci ve formě “open show kitchen“.

Apartmány

Připravované apartmány v severní část Mikulova na kopci s výhledem na celý Mikulov si vyžádají investici 400 milionů Kč. Výstavba by měla začít v příštím roce a dokončena do konce roku 2025.

Projekt počítá s výstavbou prémiového bytového komplexu v centru Mikulova. Na pozemku o rozloze 6 000 m2 má vzniknout celkem 67 designových bytových jednotek. Projekt klade důraz na propojení s přírodou, ekologické bydlení a špičkovou výbavu bytů, k nimž budou náležet mimo jiné i sklepní kóje na víno.

Stavba je navržena podle konceptu pasiv haus s využitím betonových základů v kombinaci s dřevěnou konstrukcí. Součástí stavby budou tepelná čerpadla, fotovoltaika a zelené střechy. Opět se počítá s využitím šedé vody.

Apartmány jsou situované hned naproti chystanému design hotelu Konšelé. Projekt vzniká ve spolupráci se světovou architektonickou kanceláří Jestico+Whiles.Family Resort

Family Resort pod kopcem Turold si vyžádá investici 600 milionů Kč. Zahájení projektu je plánováno na přelom let 2024/2025 a dokončen by měl na přelomu let 2026/2027.

Projekt bude mít kapacitu 100–120 pokojů a bude kompletně udržitelný. Nabídne velké zázemí pro děti, venkovní koupací jezírko s vlastní pláží i celoročně vyhřívaný venkovní bazén nebo třeba separátní wellness pro děti a pro dospělé.

Nyní je v procesu přepracovávání návrhu s cílem ještě zvýšit jeho „zelenost“ na základě nejnovějších technologií a postupů.

Lázně

Společnost připravuje také vybudování nových lázní a to s investicí 3 až 3,5 miliardy korun. Lokalizovány by měly být v jižní části Mikulova na hranicích s Rakouskem. Začátek výstavby je naplánován na rok 2026 a dokončení na přelom let 2029/2030.

V plánovaných lázních v Mikulově si budou hosté moci užít ozdravné pobyty i krásné ubytování. V okolí budou postaveny také obchůdky a domy.


Hotel Volarik.


Volarik Capital

Česká investiční společnost Volarik Capital založená v roce 2016 prostřednictvím nově založeného fondu Volarik Capital SICAV vyhledává, spravuje a rozvíjí aktiva ve třech klíčových oblastech – Industry, Hospitality a Real Estate.

Fond kvalifikovaných investorů je založen za účelem zhodnocování prostředků investorů zejména prostřednictvím výstavby, provozování hotelů a rezidenčních projektů na jižní Moravě.

Projekty budou vkládány do fondu v momentě získání stavebního povolení a budou od začátku zaměřené na co největší udržitelnost a vysoký ekologický standard.

Fond vydává prioritní akcie a ty nabízí potenciálním investorům, kteří pak mají nárok na výnos. Očekávaný roční výnos fondu je kolem 8 %. Investiční horizont je 5 let. Minimální objem investice je jeden milion korun.

Plánované investice rezidenčních a rekreačních projektů na Mikulovsku pokryjí z 50 % vlastní prostředky fondu a dalších polovinu investic pokryjí bankovní úvěry.

Majitel společnosti Volarik Capital Mike Volařík do fondu vložil svou firmu Bottling Printing a hotel Wellness & Wine Hotel Volarik, jehož tržby vloni dosáhly 71 milionů korun.

Celkový objem aktiv je dle ocenění auditorskou společností BDO přes 270 milionů korun. Firmy vložené do fondu zaměstnávají v Česku a na Slovensku celkem stovku zaměstnanců. Věnují se službám, produktům a projektům, které se soustředí na design, udržitelnost a technologické inovace léty prověřených byznysů. (sfr)