ELTON hodinářská představila novou limitovanou edici hodinek PRIM NEBEŠTÍ JEZDCI LE.

ELTON hodinářská představila novou limitovanou edici hodinek PRIM NEBEŠTÍ JEZDCI LE. Inspirací pro vznik limitované edice PRIM NEBEŠTÍ JEZDCI se stal příběh jednoho z nejznámějších příslušníků RAF, osudy hrdinů jeho knihy Nebeští jezdci i skutečných letců. 

Richard Husmann, známější pod literárním pseudonymem Filip Jánský, se během 2. světové války stal nejmladším příslušníkem československých jednotek v Anglii. Po válce ho čekal nejprve slavný návrat do vlasti, později, stejně jako většinu ostatních, problémy a represe.

Vězení se naštěstí vyhnul, práci na ministerstvu dopravy však musel opustit. Jeho houževnatost mu ale nedovolila rezignovat. Filip Jánský by se letos dožil sta let.

Osudy československých letců se rozhodl oslavit a připomenout veřejnosti po svém, navzdory režimu. Kniha Nebeští jezdci odráží jeho vlastní příběh i vzpomínky na kamarády a společný boj za svobodné Československo. Byla vydána v několika zemích, včetně samotné Velké Británie.

Novou limitovanou edici PRIM NEBEŠTÍ JEZDCI LE vyrobili v PRIM Manufacture 1949 právě na Jánského památku a počest. Stejně jako všech ostatních válečných hrdinů.

Po válce čekal Richarda Husmanna nejprve slavný návrat do vlasti, později, stejně jako většinu ostatních, problémy. Houževnatost mu ale nedovolila rezignovat. Osudy československých letců se rozhodl oslavit po svém, navzdory režimu.

Kniha Nebeští jezdci odráží jeho vlastní osud i vzpomínky na kamarády a společný boj za svobodné Československo. Příběhy nebeských jezdců žijí, motivují a inspirují. Limitovaná edice PRIM NEBEŠTÍ JEZDCI je toho nejlepším důkazem.Do edice PRIM NEBEŠTÍ JEZDCI firma vložila touhu uctít hrdiny, kteří se za svou odvahu a oběť díků nedočkali. Výsledkem jsou hodinky, které v sobě nesou leteckou symboliku i řadu odkazů na knihu Nebeští jezdci.

Přehledný číselník i tvar pouzdra s výrazným kroužkem je charakteristický pro dobové letecké hodinky. Modelu dodávají na jedinečnosti nápadité detaily. Střed číselníku symbolizuje ve své době převratnou geodetickou („klecovou“) konstrukci, použitou poprvé na bombardéru Vickers Wellington.

Právě na tomto stroji létali hrdinové knihy Nebeští jezdci. Plné zadní víko zdobí životní data autora, reliéf slavného letounu, úryvek textu i nejznámější citát z knihy – věnování válečným letcům. Korunku ozvláštňuje vrtule bombardéru. Výjimečnou edici vytvořili konstruktéři a designéři společnosti ELTON hodinářská ve spolupráci s designérem Lukášem Tanečkem.

Hodinky pohání manufakturní strojek PRIM s ručním nátahem.

Součástí balení hodinek je kniha Nebeští jezdci, kterou ELTON hodinářská vydala vlastním nákladem. Pečlivě očíslovanou, sběratelsky hodnotnou. Se stránkou navíc. Ta obsahuje slova výjimečného a nám velmi milého člověka, který byl Richardovi nejblíž. (sfr)