Alza.cz otevřela v Holešovicích samoobslužný bezobalový prodej čisticích prostředků AlzaEco. (Foto: Alza.cz)

Alza.cz v holešovickém showroomu nainstalovala samoobslužný automat na bezobalový prodej čisticích prostředků. Návštěvníci mohou zakoupit ekologickou drogerii do přinesených nádob. Samoobslužný automat nabízí v pilotním režimu produkty AlzaEco – prací gel, aviváž, prostředek na mytí nádobí a mýdlo.

Největší český e-shop Alza.cz zprovoznil samoobslužný automat pro nákup ekodrogerie AlzaEco. V pilotním režimu si návštěvníci holešovického showroomu mohou do přinesených nádob natočit prací gel, aviváž, prostředek na mytí nádobí či mýdlo. E-shop tak reaguje na stále větší poptávku po ekologických řešeních.

Pro zájemce jsou na místě k dispozici lahve o objemu 0,75 l určené k opakovanému použití.

„Drogerii AlzaEco už od jejího uvedení na trh prodáváme v ekologickém balení. Abychom ještě více podpořili ekologické smýšlení u prostředků denní potřeby, naistalovali jsme na naši prodejnu samoobslužný automat. Zákazníci si mohou natočit drogerii, kterou zrovna potřebují, do svých již existujících nádob, například do prázdného obalu od pracího gelu, který tak získá další využití,“ okomentoval novinku v holešovickém showroomu Ondřej Hnát, obchodní ředitel Alza.cz.

Pro ekologickou drogerii si mohou zákazníci přijít bez předchozí objednávky na e-shopu. Na dotykové obrazovce, na které si mohou přečíst také složení jednotlivých produktů, si prostřednictvím platební karty nabijí kredit.

Po natočení požadovaného množství produktu se z něj strhne reálná výše útraty, a tato částka se následně stáhne z platební karty. Zákazníci se tedy nemusí obávat, že by zaplatili například za větší množství, než se jim vejde do přinesené nádoby.

Produkty AlzaEco jsou dermatologicky testované české výrobky maximálně šetrné k přírodě i lidem. E-shop privátní značku drogerie představil již v roce 2019 a postupně její nabídku rozšiřuje. K pracím práškům či gelům v několika variantách a aviváži přidal čisticí prostředky, přípravky do myčky a tekutá mýdla.

„V posledních letech zaznamenáváme rostoucí popularitu prostředků šetrných k přírodě, kvůli vysoké ceně však může být pro některé zákazníky hůře dostupná. Naše vlastní drogistická značka nabízí šetrné, ale zároveň účinné produkty za cenu běžné chemické drogerie,“ uzavřel Hnát.

Dodaný automat byl pro Alzu vyvinut na míru. Disponuje velkým interaktivním displejem, na kterém zákazníci pohodlně naleznou přehlednou nabídku produktů včetně složení a ceny. Pokyny je zároveň navádějí, aby obsluha zařízení byla co nejjednodušší a intuitivní. (pel)