Škoda Auto poskytla v rámci reklamy svá vozidla pro vození politiků a představitelů EU v rámci českého tzv. předsednictví v EU.

Škoda Auto poskytla v rámci reklamy svá vozidla pro vození tuzemských politiků a představitelů EU v rámci tzv. českého předsednictví v EU. Úřadu vlády ČR při českém předsednictví v Radě EU začínají sloužit vozy ŠKODA ENYAQ iV. Jedná se celkem o 55 vozů ŠKODA ENYAQ iV, určených „pro přepravu vrcholných evropských politiků“. Jejich řidiči prošli tréninkem a byli obeznámeni se specifiky provozování elektromobilů.

Pro pohodlné nabíjení bude využíváno podporované řešení Chargee s více než 2000 nabíjecími body. Vybudovány byly 4 wallboxy v garážích Úřadu vlády ČR a mobilní hub s 15 dobíjecími body u Kongresového centra Praha.

ŠKODA AUTO se stala oficiálním partnerem českého předsednictví stejně jako při historicky prvním předsednictví v roce 2009

Firma vyhrála výběrové řízení na dodávku vozů Úřadu vlády ČR, který je využije pro přepravu vrcholných evropských představitelů po dobu českého předsednictví v Radě EU. Ve službách Úřadu vlády ČR tak nyní začíná jezdit 55 vozů ŠKODA ENYAQ iV.

Mladoboleslavská automobilka navazuje na historicky první české předsednictví v roce 2009, kdy ke stejnému účelu sloužily automobily ŠKODA SUPERB. Flotilu elektrických vozů oficiálně předal ministrovi pro evropské záležitosti Mikuláši Bekovi člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO zodpovědný za prodej a marketing Martin Jahn.

Ekologický akcent předsednictví

České elektromobily (vyráběné německou automobikou Škoda Auto, pozn. redakce) podle firmy poslouží k přepravě delegátů na neformální summit hlav států a předsedů vlád a neformální jednání Rad EU na úrovni ministrů.

Kromě toho poukazují i na ekologický akcent českého předsednictví. ENYAQ iV je symbolem nové éry automobilky ŠKODA a jejím prvním sériově vyráběným vozem, který byl od základu vyvinut jako elektromobil.

Spojuje v sobě lokálně bezemisní provoz s přednostmi typickými pro značku ŠKODA, mezi něž patří velkorysý prostor a emocionální vzhled. Úřad vlády ČR má k dispozici 55 vozů ENYAQ iV 80X s pohonem všech kol v barvě černá Magic a interiérem EcoSuite z udržitelných materiálů, které zásluhou špičkové výbavy poskytují maximální úroveň bezpečí i komfortu.

„Těší nás, že při českém předsednictví budou naši zemi reprezentovat české automobily. ŠKODA ENYAQ iV reprezentuje všechny atributy udržitelné mobility tak, jak ji definují strategické plány Evropské unie. Věříme, že to při svých cestách po České republice ocení i vrcholní evropští představitelé,“ zdůraznil Martin Jahn, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO zodpovědný za prodej a marketing.

V letech 1994 až 2004 pracoval Jahn pro českou vládní agenturu Czechinvest, zabývající se zahraničními investicemi. Kariéru v ní zahájil jako vedoucí marketingu, v letech 1996 až 1999 byl ředitelem zahraničního zastoupení v americkém Chicagu a od roku 2000 do roku 2004 zastával funkci generálního ředitele.

V letech 2004 až 2006 byl místopředsedou vlády České republiky pro ekonomiku.Úřední vozy

Úřadu vlády ČR budou vozy ŠKODA ENYAQ iV s oficiálními polepy českého předsednictví v Radě EU k dispozici do konce letošního roku. Jejich řízení budou mít na starosti příslušníci Ochranné služby Policie ČR. Ti prošli v uplynulých týdnech intenzivním tréninkem, při kterém byli obeznámeni se specifiky provozu elektromobilů.

„Součástí českého předsednictví je mimo jiné i prezentace České republiky. V podobě vozidel ENYAQ iV jasně prezentujeme tradiční českou značku a zároveň se hlásíme k podpoře elektromobility a ochraně klimatu,“ zdůraznil ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek.

Pro snadné a pohodlné nabíjení flotily elektromobilů bude využívána služba Chargee. Tato platforma přináší zatím nejucelenější řešení elektromobility pro fleetové zákazníky v ČR. Primárně je určena pro firmy, státní orgány, nákupní centra, hromadná sportoviště nebo hotely, ale také pro prodejce automobilů, dopravní společnosti či velkokapacitní parkoviště. Chargee spojuje vlastníky dobíjecí infrastruktury s majiteli elektromobilů.

Díky tomu lze efektivně řídit a sledovat celou flotilu elektromobility. Řidiči snadno najdou vhodnou dobíjecí stanici, kde nabijí své vozidlo a jednoduše za tuto službu přes aplikaci či kartičku zaplatí. Speciálně pro potřeby českého předsednictví byly zřízeny 4 wallboxy v garážích Úřadu vlády ČR, v nichž vozy parkují. Kromě toho vznikl mobilní hub se 14 AC dobíjecími body a 1 rychlonabíječkou u Kongresového centra Praha, kde bude probíhat většina jednání, během nichž lze elektromobily dobíjet. (sfr)